- 13 Mart 2018

Karadeniz'in Çılgın Artvin Havası Kocaeli'yi Büyüledi

mask

KAÇKARLARIN HAVASI KOCAELIDE SOLUNUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Anadoluyu Kocaeliye taşımaya devam ediyor. 3 gündür devam eden Artvin tanıtım günlerinde ise adeta Artvin Kocaeliye geldi. Eşsiz doğasıyla deniziyle ve birbirinden özgü yöresel ürünleriyle Kocaelililer adeta Doğu Karadenizin incisi Artvini görme fırsatı buldu.

ARTVİN TÜM YÖNLERİYLE TANITILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Rize Gaziantep Erzurum Rize ve Trabzon tanıtım günleri ile Kocaelide yaşayan vatandaşları Anadoluya taşıyor. Adeta bir Anadolu mozaiği olan Kocaeli bu kez Artvin tanıtım günleri ile kapılarını açtı. Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleşen organizasyonda hem Kocaelide yaşayan Artvinliler ziyarete ederek memleket hasreti giderdi hem de vatandaşlar Artvin ilini tüm yönleriyle tanıma fırsatı buldu.

YUSUFELİ STANDI

Kocaeli Artvinliler Birliğinin de destek verdiği Artvin tanıtım günlerine Artvinin tüm ilçeleri açtığı stantlarla kendi yörelerine özgü kültür ve sanatlarını tanıtıyor. Karadenizin tüm güzelliğini yansıtan stantlardan Yusufeli İlçesi standı ilgi görüyor. Dünyanın en yüksek 3. barajının yapıldığı ve baraj faaliyete geçtiğinde mevcut yerinin başka bölgeye aktarılacağı Yusufeli ilçesi standında merak edilen her şey cevap buluyor.

BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR

Yusufeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fatih Kırbıyık Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Artvin Tanıtım Günlerinin son derece yararlı bir çalışma olduğunu kaydederek Artvinimizi Yusufelimizi Kocaelide tanıtmaktan oldukça mutluyuz. Dışarıya göç vermemize rağmen sürekli de gelişen bir ilçeyiz. Doğa sporları rafting kano gibi birçok branş ile gençlerimizi spora teşvik ediyoruz. Spor alanları ile vatandaşlarımızın spor yapma ihtiyaçlarımı karşılıyoruz. Kocaelide yaşayan Artvin nüfusunun çokluğu stantlarımıza da yansıdı. Hemşerilerimize ve Kocaelililere Artvinimizin kültürünü tarihini tanıtma fırsatı veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum şeklinde konuştu. Artvinin tüm yönleriyle yansıtıldığı Artvin Tanıtım Günleri bugün 13 Mart sona erecek.Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz