- 22 Aralık 2018

CHP'li Hürriyet, "Atamıza Olan Sözü Tutmaya Geldik"

CHP’nin İzmit Belediye Başkan adayı olan Fatma Kaplan Hürriyet, bugün Ankara’dan ilimize parti otobüsüyle birlikte geldi. Adaylığının açıklanmasının ardından ilk kez İzmit’e gelen Hürriyet’i partililer ve vatandaş büyük bir çoşkuyla karşıladı.

mask

Ankara’dan Hürriyet’e destek vermek amacıyla Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, PM Üyesi Semra Dinçer, PM Üyesi Ayça Taşkent de geldi. Ayrıca İzmit İlçe Örgütü’nün ev sahipliğinde düzenlenen karşılama programına Kocaeli Milletvekilli Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve eşi Nurdan Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve yönetimi, CHP İzmit eski İlçe Başkanı Alpaslan Seymen CHP derince adayı Sertif Gökçe CHP Gebze Adayı İy parti il başkanı Şanbaz Yıldız ve çok sayıda partili katıldı. 

BİZİM İÇİN SONUN BAŞLANGICI


İyi Parti İl başkanı “Şanbaz Yıldız, CHP arkadaşlarımız iyi parti ve CHP olarak bir işbirliği yaptık. Biz bu işbirliğinin bozmayacağız. Sizlerden de aynı özveriyi alacağımızı biliyoruz. İzmit te bir ezberin bozulacağından eminin. Bütün ilçelerde nefis yapmadan biz burada güçlüyüz demeden. Bu sonun başlangıcıdır bizim için. Bu iktidarın ayak sesleri. Bu özveriyi aynı şekilde yapacağınızi biliyoruz. Büyükşehir içinde aynı yolda yürüyeceğimizi ve diğer ilçelerde aynı şekilde olacağını biliyoruz. Biz birilerinin adayını çıkarmayacağız” ifadelerine yer verdi.

HERKES İÇİN VARIZ DİYECEĞİZ

İstanbul milletvekili Gülizar Biçer Karaca “Cumhuriyet adına omuz omuza olan vatandaşlarim iyi varsınız. İzmit halkı dedi ki biz İzmit te kadın eli değmesini istiyoruz. Biz de dedik ki İzmit gülümseyecek. 31 Mart’ta beraber Fatma hanımı belediye başkanı yapacak miyiz? Tek adam son diyerek, bunu gerçekleştireceğiz. Sandıkta ittifak deyin herkes için varız diyeceğiz” şeklinde konuştu.

CUMHURİYETİN BAYRAĞINI DİKECEĞİZ

Bursa milletvekili Erkan Aydın “Kadınları selamlıyorum. Bugün burada bu işi İzmit'te gerçekleşeceğiz. CHP meclis grubu önemli fedakârlıkta bulundu. Partimizin en başarılı vekilini size verdik. Bizim buraya nasıl girdiğimizi bilemiyorduk. İnşallah bunu Fatma Hanım düzeltecek. Umarım 31 Mart'ta İzmit bayrağını dizmeyeceğiz, cumhuriyetin bayrağını dikeceğiz. Genel başkanımız sizlere selamını iletiyorum” dedi.

İZMİT İÇİN SÖZ VERDİK

Sözlerinin ardından konuşmasını gerçekleştiren Kaplan “Bugüne kadar defalarca konuşma yaptım. Ama bugün için çok heyecanlıyım. Büyük olan sizlersiniz. Tüm mahallelerimize selam olsun. Cumhuriyetimizi kuran kadınlara seçme seçilme hakkı veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anıyoruz. İsmet paşa ya Bülent Ecevit i ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan i ve vefat eden belediye başkanlarımız ve sağ olan bu kente hizmet eden bütün başkanlarımıza önünüzde selam olsun. Atamızın huzuruna çıktık. İzmit için söz verdik. Aydınlık yarınlar için yorulmadan çalışacağımı söz verdik.

ATAMIZA OLAN SÖZÜ TUTMAYA GELDİK

Sözlerine devam eden Kaplan “Atamıza olan sözü tutmaya geldik ama bu sözü tek başıma vermedi. Sizlerle beraber yürüyeceğiz. Biz kavga için gelmedik, sevgi için geldik. Ne ayırmaya ne kayırmaya geldik kim olursa olsun gel demeye geldik. İzmit'i seviyoruz, o da bizi seviyoruz. Tek gayem var İzmit'in tekrar beraber sağlamayı demeye geldik. Sevgiyi hakim kılmak izin geldim. Birlikte sevgi içinde yaşamaya geldim. Ayrım yapmadan geldim. Bir olursak yaparız. Yan yana olarak büyümek için geldik. Mart in sonu bahar olacaktır. Siz veriyorum size çok çalışacağız. Bana inanan herkes teşekkür ederim” diyerek sözlerine son verdi.

Bugün Kocaeli Gazetesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz