- 23 Aralık 2018

Süleyman Soylu Kocaeli'de Coşkuyla Karşılandı

AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 6. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleşti...

mask

AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen 6. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleşti.Soylu'ya ilgi büyük oldu.Büyük bir coşku ile karşılanan Soylu salonu dolduran gençlere bol bol nasihat verdi.

SOYLU'YA İLGİ BÜYÜK OLDU


Danışma Meclisine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş, Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Cemil Yaman, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, ilçe belediye başkanları, belediye başkanı ve meclis üyesi adayları ve aday adayları ve çok sayıda partili genç katılım sağlarken tıklım tıklım dolan salonda birçok genç ayakta kaldı. Öte yandan salon AK Parti bayrakları ile donatılırken büyük harflerle “Kocaeli Her Zamanki Yerinde”, “Maşallah Kocaeli”, “Hedef 13” gibi yazılar asıldı.

"ÇALIŞMALARIMIZA ARA VERMEDEN DEVAM EDECEĞİZ"


Programın açılış konuşmasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Kocaeli Gençlik Kolları olarak, Allah’a şükürler olsun onlarca ilçemizde, mahallemizde, köylerimizde AK Parti bayraklarını dalgalandırdık. 31 Mart seçimlerine kadar zaman mekan tanımadan her zaman çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Kocaeli’nin tüm sokaklarında Recep Tayyip Erdoğan davasını anlatacağız. Bugün bu salonu hınca hınç dolduran tüm partililerimize,  teşekkür ediyoruz. Sözümüz söz, 13 belediye yine AK Partili olacak” şeklinde konuştu.

"GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIP 12 İLÇEYİ ALACAĞIZ"


Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, “Bu dava yetim kalmadı, kalmayacak. Davamız insanlık tarihi ile yaşıttır. Davanın sancağını 16 yıldır AK Partimiz taşımaktadır. Bu kutlu davayı sizler ileriye taşıyacaksınız. Ufkunuzu Misak-ı Milli ile sınırlandırmayın. Türkiye için dua eden tüm mazlumları düşünün. Dava aşkı ile gece gündüz demeden çalışacağız. İnşallah 12 belediyemizi alacağız. İzmit’i de büyük bir farkla alacağız” ifadelerini kullandı.  

"13 BELEDİYEDE DE AK PARTİ BAYRAĞI DALGALANACAK"


AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Bugün Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği verecek olan gençlik kollarımızla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. 31 Mart’ta inşallah yine hep birlikte 13 belediyede AK bayraklarımızı dalgalandıracağız. Çıkmış olduğunuz bu kutsal yolda daha çok uzun olacağına inanıyorum” dedi.

"SANDIKTA YENEMEDİKLERİNİ SOKAKTA YENMEYE ÇALIŞIYORLAR"


Ardından Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Mecliste bütçe görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Dün 119 Milyar TL’lik bütçeye sahipken bugün 762 Milyar TL’lik bir bütçeye ulaştırdık. Hiç kimsenin önünde boynumuzu eğmeden bugünlere ulaştık. 2003 yılından bu yana tekere çomak sokmak için üzerimize geldiler. Tek olumsuz yanımız iki yüzlülüğü benimsemiş bir ana muhalefet partimizin olmasıdır. Bunların gerçek yüzlerini 15 Temmuz’da gördük. CHP Genel Başkanı Almanya’da PKK’lılar ile kol kola girmiştir. Sandıkta yenemediğinizi sokakta yenmeye çalışan bir muhalefetle karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

"KOCAELİ BELEDİYESİ BİR ÖRNEKTİR"


AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş, “Muhalefet partilerin Türkiye adına söyleyecek hiçbir sözleri yok. İşte bunun için AK Parti’nin tüm kadroları mazlumların sesi olmaya devam edecektir. Seçimlerde bayrak asanlar da, ürettikleri silahlarla onların inlerine giren de yine AK Gençlerdir. Bizler Kocaeli’de güzel bir iklimde yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Kocaeli, Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliğinin ülkeye yayılması noktasında çok büyük örnek oldu” sözlerine yer verdi.

"UMUT DOLU BİR TÜRKİYE'DE YAŞIYORSUNUZ"


Son olarak kürsüye çıkan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Buraya elim boş gelmedim. Ne zaman kendisine gençlerle ilgili programa gittiğimiz söylesem kıymetli Cumhurbaşkanımız liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını başarılı dileklerini ve zafer isteklerini getirdim. Umut dolu bir Türkiye’de yaşıyorsunuz. Fırsatlarını yönetebilen bir ülkede siyaset yapıyorsunuz. Dünyanın her ülkesinden borç isteyen bir ülkeye alıştırılmıştık. Sürekli tehdit edilmeye, darbelere alıştırılmıştık. Kendimizi sadece Yunanistan’la kıyaslardık. Bugün savunma sanayisini ayağa kaldırmış, milyonlarca insana kucak açan, korkmayan bir ülkede yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

"GENÇLER ÇOK ÇALIŞIN"


Gençlere “Çok çalışın” diye seslenen Soylu, “Gençler çok şanslısınız. 21. Asırda size çok önemli miras bırakıyoruz. Samimi olalım, çok çalışalım. Çok mücadele etmeliyiz. Bu coğrafyada ancak çok çalışırsak çok başarılı olabiliriz. Bilmelisiniz, Bugün liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, nasıl sadece sırtında kendi yükünü değil, tüm dünyanın yükünü taşıyorsa bu milletin evlatları da 50 yıl sonra 100 yıl sonra tüm dünyanın yükünü taşıyacak” şeklinde konuştu.

“Bu seçim sizin seçiminizdir” diyen Soylu, “Bu partinin 16 yıl sonra kan kaybedeceğini zannedenlere, tokat gibi bir cevap vereceğiniz seçimdir. Bugünden itibaren hiç durmadan anlatın. CHP belediyelerinde yaşanan yolsuzlukları, iş bilmezlikleri, su baskınlarını, beceriksizlikleri; HDP belediyelerindeki terör örgütü istismarlarını anlatın. Hem gençlere hem kadın kollarımıza sesleniyorum, ev ziyaretleri bu partinin efsanesidir. O efsane yeniden sahaya inmelidir. Ev ziyaretlerini, hiçbir ayrım gözetmeden, partideki kendi arkadaşlarımızın evleri falan değil, gariplerin evlerini ziyaret ederek, esnafı ziyaret ederek gerçekleştirin” diye konuştu.

 "SEÇİM SOKAKTA KAZANILIR"


Son olarak Soylu, “Seçim dediğiniz, televizyonlarla kazanılmaz, sokakta, sahada kazanılır. Kocaeli’nin girip çıkmadık mahallesi, eli sıkılmadık vatandaşı kalmamalıdır. Biz yapmamız gereken her şeyi yapacağız, sonra her zaman yaptığımız gibi neticeyi önce milletimizin, sonra da nihayetinde cenab-ı hakkın takdirine bırakacağız. Ben bu teşkilata, sizlere, Kocaeli’nin gençlerine güveniyorum. Cenab-ı hak yar ve yardımcınız olsun. Hepinizi hürmetle ve muhabbetle selamlıyor, cenab-ı Allah’a emanet ediyorum” diyerek sözlerini solandırdı.

 

 Bugün Kocaeli Gazetesi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz