- 25 Aralık 2018

Bilgi Köprüsünden Montessori semineri

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulunun Montessori Felsefesini konu alan eğitim semineri büyük ilgi gördü. Okul öncesi eğitim veren kamu ve kuruluşlardan öğretmenlere yönelik seminerin 60 kişilik kontenjanı günler öncesinden doldu.

mask

MONTESSORİ FELSEFESİ ANLATILDI

İtalyannın ilk kadın doktoru Maria Montessori 1870-1952 tarafından geliştirilen ve okul öncesi eğitimde dünyanın kabul ettiği eğitim modeli olan Montessori Eğitim Sistemini ilimize ilk getiren Özel Bilgi Köprüsü yıllara dayalı bilgi ve birikimlerini artık kamu ve kuruluşlarla paylaşıyor. American Montessori Societynin AMS ilimizdeki tek üyesi olan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu bu kapsamda önceki gün Montessori Felsefesi konulu eğitim semineri düzenledi. İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokakta bulunan anaokulu binasında gerçekleşen seminer büyük ilgi gördü. Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlunun ev sahipliğinde gerçekleşen semineri Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz Genel Koordinatör Beyhan Gürsoy Kids Anaokulu Müdürü Fikret Bilgin Kaya ile Bilgi Köprüsü Kreşi Müdürü Sibel Yalçınöz de takip etti.

BİLGİ KÖPRÜSÜNDEN ÖNEMLİ SEMİNER

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulunun uluslararası sertifikalı eğitmen eğitimcisi Sadiye Büyükadanın konuşmacı olduğu seminere İzmit Anasultan Anaokulu Derince Atatürk Anaokulu Bülent Türker Anaokulu Utku Anaokulu Haymeana Anaokulu Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu ve Bilgi Köprüsü Kreşnin de aralarında bulunduğu farklı kurum ve kuruluşlardan 60 öğretmen katıldı. İki oturum halinde 6 saat süren seminer slayt ve video gösterileri eşliğinde gerçekleşti. Temel olarak çocuğun bireysel beceri ve ilgi alanlarını öne çıkarmayı amaçlayan ve bu doğrultuda hayatı öğrenmesini sağlayan Montessori Eğitim Felsefesinin anlatıldığı seminer dikkatle takip edildi. Seminer sonunda katılımcılara sertifika verildi. Montessori felsefesinin anlatıldığı seminerlerin bundan sonra da devam edeceği bildirildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz