- 14 Haziran 2019

Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldular

Gölcük’te yaklaşık 28 bin öğrenci dün gerçekleştirilen karne töreniyle 3 aylık tatil dönemine girdi. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Değirmendere Müfit Saner İlkokulu’nda gerçekleştirilen karne törenine katıldılar.

mask

2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı’nın son ders zili, ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de çaldı öğrenciler Yaz tatiline girdi. Değirmendere Müfit Saner İlkokulu’nda Gölcük protokolünde katıldığı karne töreni düzenlendi. Törene, Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, velileri ve davetliler katılım gösterdi.

ESAS OLAN SİZLERE YÖN VERMEK”

Gerçekleştirilen programda ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ramazan Açıkgöz, “Sevgili öğrenciler; öğretmenlerinizin eğitim sürecinde çok önemli bir yeri vardır. Bunun bilincinde olarak birlikte çalıştığımız süre içinde sizlere en iyiyi, en doğruyu ve en güzel vermeye çalıştık. Sizlerle yorulup sizin tatlı bakışlarınızla dinlendik. Her insanın bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerinizi ortaya çıkarıp geliştirmeye gayret ettik. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri, toplum için ziyan ve israftır. Esas olan, bireyin kabiliyetine yön verip üretkenliğini sağlamaktır. Bu inançla eğer hayatınıza bir pencere açıp temelinize birkaç damla su, ufkunuza bir tutam ışık olduysak ne mutlu bize. Ailenizi ve bizi sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz dileklerimle sözlerime son verirken bir yıl boyunca başarılı olmak için çaba gösteren siz sevgili öğrencilerimize, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve tüm misafirlerimize saygılar sunuyorum” dedi.

GÜZEL ŞEYLERLE MEŞGUL OLUN”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu ise, “Çocuklar bugün karneleri alıyor. Bir sene boyunca sınıf, kitap, program dedik. Dileğim odur ki bir sene boyunca öğretmenlerimiz çocuklarımızı eğitti. Herkese iyi tatiller diliyorum. İlkokul, çocuklarımızın bilgilerinin yarıştığı yer değil, kişilik ve ahlakının şekillendiği yerdir. Günlük yerel adam ve muaşeret, tavır ve güzelliği öğrendiği yerdir. Karneler, sadece öğrencinin değil, sizlerin ve bizlerin de karnesidir. Hep beraber bu sonuca ulaştık. Çocukları eleştirmeyin, kimseyle yarıştırmayın. Öğrencilere okul idareleri tarafından, bakanlığımız tarafından verilen bir talimat var. Güzel şeylerle meşgul olun. Satranç oynayın, film izleyin, ailenizle birlikte eylemler yapın. İyi dilek ve temennilerimizle birlikte Gölcük’te akademik anlamda başarılı bir yılı geride bıraktı. Tüm camiamıza iyi tatiller diliyorum” dedi.

EĞİTİMİN MUHATABI İNSANDIR”

Öğrencilere ve öğretmenlere önemli mesajlar veren Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ise yaptığı konuşmada, “2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın son günündeyiz. Çocukluğumuzda yaşadığımız heyecanı şimdi sizin hissettiğinizi biliyorum. Karne heyecanı yaşıyorsunuz. Önünüzde yaz tatili var. Eğitimin muhatabı insandır. Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine yetişmesiyle Türkiye yükselecektir. Bunu da pırıl pırıl gençlerimiz başaracaktır. Bu yolda gayret gösteren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de eğitimin sadece bir şeyleri öğrenmek olmadığını, hayata hazırlık amacını taşıdığını unutmayarak yaz döneminde sosyal faaliyetlerle vakit geçirmeyi hatırlatmak istiyorum. Karnelerinizin hayırlı olmasını diliyor, hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

KAYMAKAM IRMAK ÖĞRENCİLERİ UYARDI

Son konuşmayı gerçekleştiren Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak ise, “Bugün bir eğitim ve öğretim döneminin son günündeyiz. Artık tatil başlıyor. Bir dönem boyunca soğuk sıcak demeden okula devam ettiniz, ödevlerinizi yaptınız. Bugün bunun emeği olan karneyi almayı hak ettiniz. Güzelce dinlenin, rahatlayın. Farklı aktiviteler yapın, hikayeler okuyun, bilgisayar ve televizyon başında vakit geçirmeyin. Doğa ile iç içe olun. Tatilde güzel ve başarılı günler diliyorum. Çocuklarımızın bugünlere gelmesinde önemi olan öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarla bütün oldunuz. Değerli velilerimiz, çocuklarımızın dijital ortamda kaybolmasına izin vermemeliler. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

KARNELERİNİ PROTOKOL ÜYELERİ DAĞITTI

Konuşmaların ardından ana okulu ve 4.sınıf öğrencileri halk oyunları gösterilerinde bulundu ve okul korosu ise şarkılar söyledi. Ardından öğrencilerin sınıflarına geçmesiyle protokol üyeleri tarafından karneleri dağıtıldı. Törenin sonunda çekilen hatıra fotoğraflarıyla karne töreni son buldu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.