- 16 Temmuz 2019

Lütfü Türkkan’ı “Mehmed Şevket Eygi” Paylaşımından Dolayı Linç Ettiler!

Milli Gazete yazarı Mehmed Şevket Eygi için duyarlı bir paylaşım yapan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, hakarete maruz kalarak resmen linç edildi.

mask

Uzun yıllardır Millî Gazete'de yazılar kaleme alan yazarımız Mehmed Şevket Eygi vefat etti. Duyarlılık gösteren İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, anlamlı bir mesaj paylaştı. İktidarı ötekileştirme noktasında eleştirenler bu mesajdan dolayı Lütfü Türkkan’ı linç etti.

NE PAYLAŞTI?

Vefat eden Millî Gazete yazarı Mehmed Şevket Eygi için gösteren İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Galatasaray Lisesi’nde Mümtaz Sosyal ve Abdi İpekçi ile okudu. Mülkiye’yi bitirdi. Hariciye olmak için girdiği sınavı kazandı ama ataması yapılmayınca Diyanet’i mütercim olarak işe başladı. Mümtaz bir şahsiyet, entelektüel bir Müslümandı. Mehmet Şefket Eygi Hakka yürüdü” ifadelerini kullandı.

RESMEN LİNÇ EDİLDİ

Muhafazakar camianın sevdiği ve saygı duyduğu isim Millî Gazete yazarı Mehmed Şevket Eygi için Lütfü Türkkan’ın bu paylaşımının ardından resmen linç edildi. Onlarca hakarete maruz kaldı. Türkkan’ın bu paylaşımı gösterdi ki tek taraflı bir ötekileştirme olmadığını açıkça ortaya çıktı.  


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.