- 07 Ağustos 2019

Kurban Bayramı'nda Sahte Paralara Karşı Önlem!

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Kurban bayramına sayılı günler kala, bayram öncesi kurulacak bayram pazarı ve hayvan pazarlarında yaşanabilecek dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı bir dizi tedbirler aldı.

mask

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Kurban bayramına sayılı günler kala, bayram öncesi kurulacak bayram pazarı ve hayvan pazarlarında yaşanabilecek dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı bir dizi tedbirler aldı. Ayrıca otobüs durakları ve halkın yoğun olarak kullandığı alanlara farkındalık oluşturmak için afiş çalışması başlattı. Silahlı sevinç ile sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı, Kocaeli Valiliği tarafından hazırlanan afiş ve broşürler, polis ekipleri tarafından vatandaşların yoğun olduğu bölgelere asılırken, polis ekipleri de vatandaşları bilinçlendirici anlatımlarda bulundu. Üzerinde “Silahla sevince hayır”, “Sevincimiz hüzne dönüşmesin” ibarelerinin yazılı olduğu broşürler, camiler, otobüs durakları ve halk otobüsleri gibi halkın yoğun şekilde bulunduğu alanlara asılırken, bütün uyarılara rağmen bayramı silahla karşılayanlara cezai işlem yapılacağı belirtildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.