- 09 Ağustos 2019

Sokakta Olmazsak Çamuru Çukuru Göremeyiz

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet “Anlat İzmit Söz Sizde” programları kapsamında Kadıköy Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarıyla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Hürriyet “Sokakta sizlerle beraber olmazsak çamuru, çukuru göremeyiz; dertlerinizi sıkıntılarınızı bilemeyiz” dedi.

mask

5 YILIM SİZLERLE BİR ARADA GEÇECEK

Programın açılışında konuşma yapan Başkan Hürriyet, “ Göreve geldiğimizden bu yana makamda oturmak yerine halkla iç içe olmaya çalışıyoruz. Milletvekilliği döneminde nasıl halkla bir arada olduysam 5 yılım da aynı şekilde geçecek. Sokakta sizlerle beraber olmazsak çamuru çukuru göremeyiz ve dertlerinizi sıkıntılarınızı bilemeyiz. Bu toplantıları daha yoğun yapalım hem sizlerle hasret giderelim hem de teşekkür edelim. 31 Mart akşamı onurlu bir görevi devraldık” dedi.

BİZE YOL GÖSTERİN

Konuşmasının devamında Başkan Hürriyet, “Seçim döneminde birlikte birçok toplantı yaptık. İstekleri, şikâyetleri dinledik. Göremediğimiz, bilemediğimiz şeyleri daha hızlı, daha akılcı yürütme şansımız olması adına bu toplantıları düzenliyoruz. Bugün notlarımızı alıp bir sonraki toplantıda bunları hep birlikte denetleyeceğiz. Benim tek başıma her sorunu görmem mümkün değil. Sizler benim gözüm kulağım olun. Akıl akıldan üstündür, insanız hata yapabiliriz. Sorunu da çözümü de yaşayan bilir. Siz bize yol gösterirseniz daha fazla hizmet etme gayemiz olur” dedi.

HAKKIMZDA KÖTÜ BİR ŞEY SÖYLETMEYECEĞİM

Hürriyet “Gelir gider tablosunda ciddi bir yol kat ettik. Bu 4 aylık bir süreç ama zamanla çok daha iyisi mümkün. Halkımız vergilerinin, bütçesinin nereye gittiğini nereye harcandığını görecek. Biz en başında her şeyimizin şeffaf olacağını söylemiştik. Meclis toplantılarımız, encümen toplantılarımız, ihale toplantılarımız canlı olarak yayınlanıyor. 5 yıl sonra kimseye hakkımda kötü tek bir şey söyletmeyeceğim. Ben kendi imkânlarımı kullanıyorum. Kendi arabamı, kendi benzinimi, kendi cep telefonumu kullanıyorum. Çünkü bu bütçe vatandaşın bütçesi. Personele de söylüyorum bizlerin maaşını millet veriyor. O yüzden akılcı, tutumlu politikaları uygulamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR

Başkan Hürriyet, “Şikayet etmeden, sorunu tespit ederek, çözüm için uğraşarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tasarruf edip, kaynakları doğru kullanıp şeffaf olursanız zamanla inanın çok daha iyisi mümkün. Tabi ki daha çok zamana ihtiyacımız var. Hep birlikte dayanışma içinde olursak mahallelerimizi hizmet etmek daha da kolaylaşacak. 2020’den sonra mali olarak daha rahat edeceğiz ve eksikliklerimizi de tamamlamış olacağız” dedi.

MAZERET DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ

Katıldığı her toplantıda birim müdürlerinin de hazır bulunduğunu belirten Başkan Hürriyet, “Ben burada konuşulanların sözde kalmasını istemiyorum. Müdürler kendi alanlarındaki sıkıntıları not alıyorlar ve daha sonra ben de kontrol ediyorum. Eksiğimiz çok, yapmamız gereken iş çok, sorumluluğumuz ağır ama mazeret üretmeden çözüm üretiyoruz ve üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

İNCELEMELERDE BULUNDU

Mahallelinin sıkıntılarını dinleyerek birim müdürleri ile birlikte notlarını alan Başkan Hürriyet çözüme ulaşmak için çalışacaklarını ve bunun için biraz zamana ihtiyaçları olduğunu belirtti. Özellikle altyapı çalışmalarına önem verdiklerini özellikle her toplantısında vurgulayan Başkan Hürriyet toplantı sonrası mahalleli ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.