- 09 Eylül 2019

Artvinliler Bal Festivalinde Coştu!

Başkanlığını Nihat Tekgümüş'ün gerçekleştirmiş olduğu Körfez Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, 1. Artvin Bal ve Kültür Festivali'ni İlimtepe Mesire Alanı'nda düzenledi. Kendi alanında ilk olan festival, oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Programın açılış konuşmasını Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Tekgümüş gerçekleştirdi.

mask

GURBETTE ARTVİN HAVASI

Düzenledikleri bu festival ile gurbette bir Artvin Havası oluşturduklarını belirten Tekgümüş, " Bu gün; doğduğu yerden; doyduğu yere gelerek, burayı memleket olarak kabul eden gurbetteki hemşerilerimiz arasında; birlik ve beraberliği pekiştirmek; gelenek ve göreneklerimizi yeni nesillere aktarılmasını sağlamak ve Gurbette bir Artvin havası oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlemiş bulunuyoruz.Kardeşliğin, birlikteliğin, el ele vermenin, mutluluğunu yaşıyoruz."dedi.

BALIN TANITIMI YAPILDI

Gerçekleştirilen festivalde Artvin Yöresine ait bal tanıtımını da yapan Nihat Tekgümüş, " Bu gün burada, Artvinimizin, endemik bitki özlerinden arılar tarafından üretilen, eşsiz lezzet ve şifa kaynağı olan Balımızı, kültür bakanlığımızın ve arıcılar birliğinin katkılarıyla bu gün burada tanıtımını yapacağız. Amacımız, tanıtımını yapmış olduğumuz balın, daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak; bir gelir kaynağı olarak Artvinimize önemli bir gelir girdisi oluşturmak bizim temel amaçlarımızdan biridir. Bu hedefimize ulaşmak için; dernek olarak üzerimize düşen bir vazife olursa; her zaman yerine getirmenin gayreti içinde olacağız."dedi.

KATILIM YOĞUNDU

Yapılan festivale, Artvin yöresinin ünlü sanatçıları sahne aldı. Ayrıca, Artvin yöresine ait balın tanıtımını yapan yetkili kooperatif sorumluları da katıldı; programda tanıtım yaparak, bal satışı gerçekleştirdiler. Programa, milletvekilleri, Ak Parti İl Başkanı, ilçe başkanları, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Ak Parti ilçe Başkanı Ramazan Tuna, daire müdürleri, protokol mensupları, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri, kültür müdürlüğü yetkilileri, siyasi parti temsilcileri, iş adamları, sanayiciler ve yaklaşık 10 bine yakın insan katıldı

ÇEKİLİŞ YAPILDI

Düzenlenen festivalde, ayrıca kura ile çeşitli hediyeler dağıtıldı. Şapka satın alanlara çeşitli hediyelerin dağıtıldığı etkinlikte ayrıca Artvin yöresine ait iki adet maket ev satışı da gerçekleştirildi. Ayrıca katkı sağlayan kurum yetkililerine ve kişilere plaket verildi; teşekkür edildi. Programa gösterilen yoğun ilgi, programı organize edenleri bir hayli sevindirdi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.