- 03 Kasım 2019

'Mutlu Şehir Kocaeli' Tabelalı Otobüsler

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın Mutlu Şehir vizyonu belediye otobüslerinin tabelalarına taşındı.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
mask

MUTLU ŞEHIR KOCAELI TABELALI OTOBÜSLER

Geçtiğimiz günlerde Şehircilik ve Mutlu Şehir temasıyla üçüncüsü tamamlanan Kartepe Zirvesinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait ulaşım araçlarında Mutlu Şehir Kocaeli tabelaları dikkat çekti. Vatandaşlar tarafından otobüslerin tabelalarında görülen Mutlu Şehir Kocaeli yazısı da sosyal medyada sıklıkla paylaşıldı ve otobüsler yolcular tarafından ilgi odağı haline geldi.

MUTLU ŞEHİR GÜVENLİ ŞEHİRDİR

Kartepe zirvesinin Kentleşme ve Mutlu Şehir ana temasıyla ikinci gün gençlerle gerçekleştirdiği oturumda Başkan Büyükakın genç katılımcılardan gelen talepleri dinledi. Gençlerle fikir alışverişi yaparak onları dinleyen Başkan Büyükakın Mutlu şehir güvenli şehirdir. Gece 22.00den sonra kadınların istedikleri yerde otobüsten inmesi için arkadaşlara gerekli talimatları veriyorum dedi. Bunun üzerine UlaşımPark A.Ş. araçlarında kadınların 22.00den sonra istedikleri noktada inmeleri konusunda sürücülerini bilgilendirdi ve gelen talimatı hayata geçirdi.

TABELALARA MUTLU ŞEHİR KOCAELİ YAZILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı koordinesinde UlaşımPark da Doç. Dr. Tahir Büyükakının aldığı karar doğrultusunda sadece sürücüleri uyarmakla kalmadı. Otobüslerin tabelalarına Mutlu Şehir Kocaeli yazarak sosyal farkındalık oluşturulmasını da sağladı. Vatandaşlar tarafından otobüslerin tabelalarında görülen Mutlu Şehir Kocaeli yazısı da sosyal medyada sıklıkla paylaşıldı ve otobüsler yolcular tarafından ilgi odağı haline geldi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.