- 05 Kasım 2019

İZMİT BELEDİYESİ PERSONELİNE İLKYARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

İzmit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye personeline ilk yardım eğitimi verildi.

mask

İzmit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye personeline ilk yardım eğitimi verildi. İzmit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından 6331 sayılı İSG Kanunu ve İlkyardım Yönetmeliğine göre çeşitli birimlerden 63 personele Temel İlkyardım Eğitimi verildi. Belediyenin toplantı salonunda uygulamalı olarak 3 grupta gerçekleştirilen eğitime ilk iki grupta 42 personel katılım sağlarken eğitimin 4-5 Kasımda gerçekleştirilen son grubunda 21 personel yer aldı.

HAYAT KURTARACAKLAR

Gerçekleştirilen eğitime katılım sağlayarak Sağlık İl Müdürlüğünce yapılan sınavlarda başarılı olan personellere 3 yıl geçerlilik süresi olan İlkyardımcı Kartı verildi. İlk yardımcı kartı alan personel bundan sonra sağlık açısından acil durumlarda ihtiyacı olan kişilere ilk müdahalede yetkin olacak ve belki de yaptıkları yardımla hayat kurtaracak.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.