- 08 Şubat 2020

Ak Parti Eski Başkanlara Dokunuyor!

İçerisinden iki parti kurulan Ak Parti’de gözler Ali Babacan’ın partisinde… Peki Babacan’ın partisine Ak Parti’den kimler katılacak? Ak Parti ise yeni partiye gitmeleri önlemek adına gönül alma çalışmaları yapıyor.

mask

YENİ PARTİYE GİTMEYİN MESAJI!

İçerisinden iki parti kurulan Ak Parti’de gözler Ali Babacan’ın partisinde… Peki Babacan’ın partisine Ak Parti’den kimler katılacak? Ak Parti ise yeni partiye gitmeleri önlemek adına gönül alma çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalar kapsamında AK Parti’de geçmişten bu yana görev yapan ilçe başkanlarına Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gönderilen teşekkür belgeleri takdim edildi. Partiye emek verenlere yönelik bu tavır vefa örneği olarak nitelendirdi.

ESKİLERİ TAMAMI KATILDI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partinin kuruluşundan bu yana görev yapan ve yapmakta olan ilçe başkanları için hazırladığı teşekkür belgeleri düzenlenen tören ile teslim edildi. AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in ev sahipliğinde SEKA Park Maide Restoran’da gerçekleşen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve ilçe teşkilatlarının eski ve yeni başkanları katıldı. Toplantıya, Osman Badem, Cengiz Kan, Şener Söğüt, Mustafa Kocaman, Orhan Pala, Muzaffer Bıyık, Mehmet Ali Okur ve eski Körfez İlçe Başkanları'ndan Engin Koyun katılamadı.

'EN BÜYÜK DESTEĞİ VERMİŞTİR'

Sohbet eşliğinde yapılan kahvaltının ardından İl Başkanı Mehmet Ellibeş, kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Toplantıya katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Ellibeş, "Geçmiş dönemlerde büyük bir başarı ile sorumluluk üstlenmiş değerli kardeşlerim, hepinize selamlarımı sunuyorum. Göreve geldiğimden beri ikinci buluşmamız. AK Parti’den eski ve yeni kavramı yok. Nöbet değişikliğiyle inandığımız yolda yürüme anlayışı hakim. Kocaeli teşkilatı kuruluşundan bu güne bu tabloyu her zaman sergilemiştir. En önemlisi de imtihan zamanı yanı seçimlerde en güçlü desteği Kocaeli, AK Parti’ye vermiştir. Olacak ilk seçimde de sandıktan çıkacak sonuçlar da aynı düzeyde olacak” ifadelerini kullandı.

LİDERİMİZİN ARKASINDA DURMALIYIZ

Elde edilen başarıların sebebinin görev alan kardeşlerimizin samimiyeti olduğunu ifade ederek sözlerine devam Ellibeş, “Bu samimiyeti yansıtan geçmiş dönem büyüklerime tekrardan teşekkür ediyorum. İl Başkanları toplantısında da Cumhurbaşkanımız tarafından ifade edildi. Geçmişte görev almış tüm başkanlarımız ile genel başkanımız buluşacak. Şubat ayı içerisinde olacak. Finalde 19 Nisan’da Ankara’da kongre merkezinde tüm Türkiye’deki ilçe başkanları ile buluşacak. Geçmiş dönemde görev alan il başkanları ile genel merkezde Cumhurbaşkanımız buluştu şimdi de sizlerle buluşmayı arzu ediyor. Bulunduğumuz coğrafyaya Türkiye’nin vereceği kararın ne kadar önemli olduğunu tüm dünya görmekte. İleriki dönemde de devam edecek. O yüzden bizlerin yarın da Cumhurbaşkanımızın arkasında durması gerekiyor” dedi.

# TAHİR BÜYÜKAKIN İLE İLİŞKİLİ:

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.