Yasin Özlü, “Deprem Bölgesine Gönül Köprüsü Kurduk!”

Başiskele Belediyesi, 2023 yılı Mart ayı 3. Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı M. Yasin Özlü başkanlığında gerçekleştirildi.

Yasin Özlü, “Deprem Bölgesine Gönül Köprüsü Kurduk!”
Yasin Özlü, “Deprem Bölgesine Gönül Köprüsü Kurduk!”
Haber albümü için resme tıklayın

Başiskele Belediyesi Meclis Salonu’nda dün gerçekleştirilen toplantı açılış ve yoklama ile başladı. Bir önceki birleşime ait Karar Tutanağı’nı üyelere dağıtılıp okunmasının ardından oylanarak kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Hatay'ın Defne ilçesinde yapılan hizmetleri ve izlenimlerini meclis üyelerine anlattı.

YAPI STOĞUMUZUN YÜZDE 82’Sİ YENİ YAPI

Başiskele’deki yapı stoğu durumu hakkında da bilgilendirme meclise bilgilendirmelerde bulunan Başkan Özlü, “İlçemizde %18’i 2007 yılı öncesi, %82’si 2007 sonrası 24 bin 291 adet yapı stoğumuz var. Konut ve ticaret alanlarındaki kat adedi verilerimize göre 2 kat %42, 3 kat %56, 4 kat %2, 6 kat ise %0,1 oranlarında yer alıyor. Kentimizi deprem gibi her türlü afetlere karşı hazır hale getireceğiz. Allah bu acıları bir daha bizlere yaşatmasın.” diye konuştu.

“BAŞİSKELE’DEN DEPREM BÖLGESİNE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUK”

Asrın felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren tüm imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayan Başkan M. Yasin Özlü, “Depremzede kardeşlerimiz için Başiskele tek yürek oldu. Depremzede kardeşlerimiz ve Başiskeleli hemşehrilerimiz arasında gönül köprüsü kurduk. Afetin ilk gününden bu yana TIR’lar dolusu insani yardım malzemeleri gönderdik. Hatay’da mini bir belediye kurarak Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz’in çadır kent, konteyner kent ve sahra hastanesi kurulumuna yardımcı olduk. Yemek ve lojistik destekte gönüllü belediye personelimiz büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu zorlu süreçte yaraları sarmak için yardımlarını esirgemeyen, elinde avucunda ne varsa depremzede vatandaşlarımıza bağışlayan necip milletimize, Başiskeleli hemşehrilerime, bizlere destek veren meclis üyelerimize ve mesai arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

16 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başiskele Belediyesi, 2023 yılı Mart ayı Meclis Toplantısı’nda 16 gündem maddesi görüşüldü. Gündemin 1, 2, 3 ve 5. maddelerini içeren İmar Komisyon Raporu oy birliğiyle karara bağlanırken, 4. Maddenin süre uzatımı oy birliğiyle kabul edildi.

Yuvacık Mevkii, Yaylacık Mahallesinde, onaylı ve yürürlükte bulunan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarında  “Park Alanı” olarak planlı alanda kalan ve Başiskele Belediyesi’nin hüküm ve tasarrufunda  bulunan Ş. Yuvacık Mahallesi 844 ada 3 ve 4 parsellerin bir bölümünde ve yaklaşık 10.000 m²  yüzölçümlü umumi hizmet alanında; kompleks projenin yapılarak işletilmesi ve işletme süresi sonunda bedelsiz olarak Başiskele Belediyesi’ne teslim edilmesi amacıyla 10 yıl süre ile kiralanması veya süresi 30 yılı geçmemek kaydı ile üzerinde sınırlı ayni hak (üst hakkı) tesis edilmesi ile ilgili 08.02.2023 tarihli ve 4 sayılı, Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu’nu içeren 6. maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu’nu kapsayan 7. Madde oy birliğiyle, 8. Madde ise oy çokluğuyla kabul edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğünün 02.03.2023 tarihli ve 39874 sayılı, Ödenek Aktarma yapılması ile ilgili teklif yazısını içeren gündemin 9. maddesi komisyona havale edilmeden oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 10, 11, 12, 13, 14, 15 ve 16. Maddelerini içeren teklif yazılarının ise ilgili komisyonlara havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

Başiskele Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısının 4 Nisan 2023 Salı günü saat 15:00’te yapılması kararlaştırıldı.

08 Mar 2023 - 17:10 - Yerel Yönetimler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bugün Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bugün Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.