Gizle

Minik Üniversiteliler Sağlık Kontrolünden Geçti

Kocaeli Üniversitesi bünyesinde hem personelin çocuklarını güvenle bırakabileceği bir yer olması hem de Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine uygulama alanı sunan Ihlamur Anaokulundaki 110 öğrenci sağlık kontrolünden geçti.

Büyütmek için resme tıklayın

2-6 yaş aralığında 110 çocuğa hizmet veren anaokulunda minikler yaş gruplarına göre Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği müfredata göre eğitim görüyorlar. 11 ay boyunca hizmete açık olan anaokulunda isteyenlere halk oyunları bale İngilizce drama yüzme gibi dersler de veriliyor. Minikler burada öğrendiklerini ise yılsonunda düzenledikleri gösterilerde sergiliyorlar.

Anaokulu ezberci pasif öğrenen bireyler yerine bağımsız yaratıcı aktif öğrenen engellerle mücadele edebilen kendisi ve dünya ile barışık bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda da yıl boyunca üniversitemizin minik üyelerine yönelik çeşitli aktiviteler yapılıyor. Son olarak ise anaokulunda bulunan 110 öğrenciye Sağlam Çocuk Muayenesi yapıldı. Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr Selim Öncel anaokulundaki öğrencileri tek tek muayene etti.

13 Ocak 2018 - EğitimYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Seçimlerinde Hangi Adaya Oy Vereceksiniz?