Gizle

Satacak Yer Kalmadı

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, “Bürokrat, savcı, hâkim, bakan, yönetim kademesinde kim varsa tamamı karar verirken acaba saray ne der yâda onay verir mi endişesi taşıyor.” dedi

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatı Aralık ayı divan toplantısını dün akşam Çayırova Belediyesi Kültür Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik, Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, Saadet Partisi Çayırova Belediyesi Meclis Üyeleri, mahalle yönetimleri, hanım kolları ve gençlik kolları yöneticileri, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Aralık ayı divan toplantısında ilk olarak Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik bir konuşma yaptı.

AZİMLE ÇALIŞANLARIN PARTİSİDİR

Nurettin Çelik yaptığı konuşmada, “Saadet Partisi ne AKP’ye ne MHP’ye ne CHP’ye nede başka bir partiye benzemez. Saadet Partisi ancak ve ancak kendisine benzer. Bu toprakları bize vatan yapan düşünceye benzer. Saadet Partisi, tüm insanlığın saadeti için çalışmayı inancımızın bir mecburiyeti olarak görür ve bu çalışmaları bunun için yapar. Saadet Partisi, siyaseti zenginleşme ve ikbal kapısı olarak görenlerin değil yeryüzüne hakkın, adaletin ve huzurun hâkim olması için, inancının gereği olarak aşk ve azimle çalışanların partisidir.

BÜTÜN YETKİLER SADECE SARAYDA

15 yıldır ülkeyi yönetirken sürekli aldandık, kandırıldık ve yanıldık diyerek yönetimde beceri gösteremeyip sürekli zarar eden ve ülkemizin geleceğini borca ipotek edenler, konu şahsi ticaretlerine gelince pek bir maharetli olup, oturduğu evin kirasını ödeyemezken milyarderler sınıfına yükseliyorlar. Ama konu halka gelince, diyanet tarafından açıklanan 1909 TL olan fitre parasından bile düşük 1603 lira maaşı vermekten utanmıyorlar. Türkiye’de sistem işlemiyor. Bütün yetkiler sadece sarayda. Orada kurulan komisyonlarla ülke yönetiliyor.

YANILDIK, ALDATILDIK BİZİ AFFEDİN

Bürokrat, savcı, hâkim, bakan, yönetim kademesinde kim varsa tamamı karar verirken acaba saray ne der yâda onay verir mi endişesi taşıyor. Kusura bakmayın ama o güvenmediğiniz kadroları siz getirmediniz mi? Devletin bütün noktalarına kadar siz atamadınız mı? Güvenmediğiniz kadroları zaten bir sebeple yâda sebep göstermeden görevden alıyorsunuz. Gerçi bu da tam bir ironi oluyor atanan sürekli değişiyor ama atayan 15 senedir kandık, yanıldık, aldatıldık bizi affedin deyip bir on sene daha istemesine rağmen halen yerinde duruyor ve her şey benim istediğim gibi olacak diyor.

TÜRKİYE BİR KİŞİDEN BÜYÜKTÜR

Hani dünya beşten büyüktür lafı var ya işte ona istinaden bizde Türkiye 85 milyon bir kişiden büyüktür diyoruz.” dedi. Nurettin Çelik’in ardından Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu bir konuşma yaparak, “Saadet Partisi siyaseti, halka hizmet ve gelecek nesillerin kazanması, ülkemizin kaynaklarının korunması, İslam âleminin birliğinin tesisi ve tüm insanlığın saadet ve huzuru için yapmaktadır. Yeryüzünde adaletin ve huzurun gelişmesi yerine, özellikle Müslüman ülkelerdeki katliamların, zulümlerin ve çifte standartların arttığını gördüğümüz bu günlerde şu gerçeği kabul etmek mecburiyetindeyiz.

SİYASİ MALZEME YAPMADIK

‘Tüm insanlığın huzuru, barışı ve saadeti batının eline ve insafına bırakılamaz’ bu anlayışla siyaset yapıyoruz. Bu söylediklerimizi icraat olarak da hem yerelde hem genelde ortaya koymaktayız. Yerelde yönetimin sebep olduğu birçok sorunu siyasi malzeme yapmadan yapıcı siyasetle çözüme kavuşturduk. Emek-İnönü meselesi biz olmasaydık dönülmez noktalara gidecekti, Toplu konut alanlarında yaşanan sıkıntılar, imar konusunda vatandaşı mağdur eden ama yandaşı koruyan konularda, Çayırovalının malı olan yerlerin satılmaması için büyük mücadeleler verdik.

SATA SATA YER BIRAKMADILAR

Mahkemelere taşıdık, yürütmeyi durdurma kararları aldık. Fakat bir yerden sonra siyasi iktidar çoğunluk bizde el kaldır indir diyerek rant çarkını çevirmeye devam ediyor. Açılmamış yolları olan mahallemize olimpik yüzme havuzu yapıyorlar. Yüzde on sekiz yerleşimi olan yere parklar yapılırken %85 yerleşim olan Yenimahalle Çayırova mahallelerine nefes alacak parklar yapılmıyor neden? Çünkü yer yok. On beş senedir sata sata yer bırakmadılar. Bugün yer yok ne yapalım diyorlar. Yönetim rant odaklı düşündüğünden adaletli uygulamalar yapıp ilçemizi yaşanabilir yer yapmak yerine ilçemizde nereyi kime peşkeş çekip rant elde ederiz diye düşünmekteler.” diye konuştu.

13 Ocak 2018 Kocaeli- Siyaset

Muhabir Ferdi ŞimsekYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Seçimlerinde Hangi Adaya Oy Vereceksiniz?