Sitelerden MİA'ya Tam Destek

MİA alnındaki ticari sitelerden toplu destek açıklamaları geldi. KOTKO Başkanı Birol Öztürk Şehrimiz hızlı büyüyor uygulamanın biran önce başlaması lazım dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

SITE YÖNETIMLERINDEN MİAYA TAM DESTEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak Merkezi İş Alanı MİA projesi içerisinde kalan site başkanları yönetim kurulu üyeleri ve esnaf temsilcileriyle bir araya geldi. Sekapark Otelde gerçekleştirilen toplantıda Başkan Vekili Özak toplantılara katılanlara görsel sunumlarla MİA planını anlattı. Toplantı sonrası MİA alanındaki ticari sitelerden toplu olarak destek açıklamaları geldi.

ODALARDAN YOĞUN İLGİ

MİA alanı içerisinde olan oda başkanlarını bilgilendirmek amacıyla SEKA Park Otelde düzenlenen toplantıya KOTKO Başkanı Birol Öztürk Çarşı Yapı Başkanı Cüneyt Tümerkan Galericiler Sitesi Başkanı Emin Birlik Başiskele Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Malkoç Demirciler Keresteciler Sitesi Başkan Yardımcısı Ahmet Ulusakarya Hikmet Erenkaya Sitesi Başkanı Necmettin Hücümen Kartepe Sanayi Sitesi Başkanı Muhammet Yeğin Yarımca Sanayi Sitesi Başkanı Alaaddin Alpergin Sitelerin yönetim kurulu üyeleri ve esnaf temsilcileri katıldı.

ÖZAK MİA KENTİMİZİ BİR KAÇ KADEME YÜKSELTECEK

Oda temsilcilerine hitaben konuşan ve sunumlarla bilgi aktaran Başkan Vekili Zekeriya Özak Bu gördüğünüz plan Büyükşehir Belediyemizin İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığımızca binlerce sayfalık çalışma arazide inceleme ve 60 civarında şehir plancısının yaklaşık olarak 25 yıl çalışmasının bir ürünüdür. İnşallah nasip olursa bu plan önümüzdeki Perşembe günü meclisimizle girişimcilerimizin önünü açacağız. Bu plan kentimizi birkaç kademe yükseltecek bir projedir. Projeyle güneş enerjisi üretimine otopark sayısının arttırılmasına ve diğer birçok uygulamaya teşvik ediyoruz. Alanda en çok yere sahip olan ticari sitelerin talepleri ve desteği bizim için çok önemli dedi.

ÖZAK BÖYLE Mİ KALSIN BÖYLE Mİ OLSUN

Özak oda temsilcilerine MİA planı öncesi ve sonrası görselini göstererek şuan ki halini görüyorsunuz tamamen atıl ve kötü bir görüntü bulunuyor. Plan sonrası halini de görüyorsunuz. Ben burada şunu söylüyorum. Böyle mi kalsın böyle mi olsun dedi

ÖZAK REAL 2006 YILINDAN BERİ MİA PROJESİNİN İÇİNDEDİR

Real arazisinin 2006 yılından beri Mia planı içinde olduğunu belirten Başkan Vekili Zekeriya Özak Real arazisiyle ilgili çok acımasız ve insafsız değerlendirmeler kamuoyunda yapılıyor. Real arazisi hakkında çok farklı ve gerçekdışı ifadeler kullanılmaktadır. Real ile ilgili kişiye özel bir düzenleme yoktur. dedi.

ÖZTÜRK PROJEYLE PLAN İŞ VE YERLEŞİM YERLERİ OLACAK

Kocaeli Toptancılar Kooperatifi Başkanı Birol Öztürk Mia projesini destekliyoruz. Şehirde yapılacak modern çağdaş planlamaları destekliyoruz. Dolayısıyla şehrimiz büyüyor. Planlamanın daha önceden yapılması lazım. Yapılacak olan yapılarında bu plana uygun olması lazım. Bu projeyle alan bir iş sahası ve yerleşim yerleri olacak dedi

BİRLİK MİA PROJESİNE TAM DESTEK VERİYORUZ

Galericiler Sitesi Oda Başkanı Emin Birlik Kocaeliye kazandırılacak sağlıklı iş alanlarını destekliyoruz. Bu anlamda Mia projesine tam destek veriyoruz. Uygun bir planlamayla modern iş yerlerinin oluşturulmasının arkasındayız dedi.

TÜMERKAN MİA İZMİTE VE İSTANBULA YARAR SAĞLAR

Çarşı Yapı Odası Başkanı Cüneyt Tümerkan Biz Çarşı Yapı olarak Mianın kendisiyiz. Umut ediyoruz bu proje en kısa zamanda tamamlanır. Mia İzmite ve aynı zamanda İstanbula da yarar sağlayacak bir projedir. Mia projesi mevcut sanayi bölgelerinden daha büyük bir projedir dedi.

MALKOÇ DİĞER BÖLGELERDEN BİR ÇOK İNSAN GELECEK

Başiskele Sanayi Sitesi Odası Başkanı Mehmet Malkoç Mia projesi başlayalı 10 yılı geçti. Çeşitli aşamalarda sonra son şeklini almış durumdadır. Mia projesinin halkımıza ve şehrimize anlatılması ve insanların bu projeyi anlamaları için çalışmalara devam edilmelidir. 1980 yıllarda İzmit sanayi çarşısı bugün ki dolphin adliye binası ve Perşembe pazarı alanındaydı. Bu sanayi sitesi orada iken çok kötü koşullarda çalışılıyordu. Şuan ki sanayi sitesi yapıldığında esnaflarımız oraya gitmek istemedi. Halkımızda istemedi. Dediler ki orası şehre uzak ve biz oraya gitmek istemiyoruz. Daha sonra gidildiğinde o gidilen yer daha güzelmiş. Esnaflarda rahat etti müşteriler de rahat etti. Yani sancılı bir başlangıç oldu ama devamında rahat edildi. Mia projesi uygulanıp bittiğinde inanıyorum ki Düzce Adapazarı İstanbul Gebze ve Yalova bölgelerinden iş amaçlı ticaret amaçlı ve dinlenme amaçlı bir çok insan gelecek dedi.

13 Şubat 2018 - Gündem

Muhabir Ferdi ŞimsekYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Seçimlerinde Hangi Adaya Oy Vereceksiniz?