Çöpe Değil Geleceğe

Körfez Belediyesi hayata geçirdiği Geri Dönüşüm projeleri ile gelecek nesillere temiz bir doğa bırakarak doğal kaynakları da koruma hedeflerini sürdürüyor. Körfez Belediyesi son olarak ayrılmadığı takdirde şehrin çöp depolama sahalarına giden tekstil ürünlerini tekrar ekonomiye kazandırmak amacıyla kumbaralar yerleştirmeye başladı. İlk etapta 26 noktaya yerleştirilen kumbaraların sayısı ilerleyen günlerde 52ye yükseltilecek.

Büyütmek için resme tıklayın

BAŞKAN BARAN BİLGİ ALDI

Kumbaralara bırakılan kıyafetler bu iş için oluşturulan ekipler tarafından toplanacak ve ekonomiye tekrar kazandırılması amacıyla dönüşüme alınacak. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da dün Atık Getirme Merkezine gitti başlatılan proje ile ilgili olarak Temizlik İşleri Müdürü Ali Osman Yıldırım ve yetkililerden bilgi aldı.

EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

Bizler çevreye duyarlı olan belediyecilik anlayışıyla her şeyin geri dönüşümünü sağlamaktayız diyen Başkan İsmail Baran Bütün kullanılmış olan malzemelerin plastiğin camın şişenin kağıdın geri dönüşümünü zaten gerçekleştiriyorduk. Tekstil olsun ayakkabı olsun herkesin evinde giymediği kıyafetleri ekonomiye tekrar kazandıracağız ifadelerini kullandı.Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Seçimlerinde Hangi Adaya Oy Vereceksiniz?