Gizle

Ruhittin Sönmez, Bugün Kocaeli’ye Konuştu! ‘Onların kusurudur, partiyi bağlamaz’

İyi Parti Kocaeli il kongresinde yaşananları Bugün Kocaeli Gazetesi’ne değerlendiren İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ruhittin Sönmez, “Kongrelerde bu tartışmalar olur. Birkaç insan farklı düşünebilir. Ancak tepkisini daha nezaket içerisinde göstermelidir bu da onların kendi kusurudur, partiyi bağlamaz” ifadelerini kullandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Özel Açıklama...!

Hem Türkiye’ye hem Kocaeli’ye il kongresinin iyilikler getireceğine inandığını belirten İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ruhittin Sönmez, Bugün Kocaeli Gazetesi’ne önemli açıklamalar bulundu. İyi Parti’nin seçime girip girmeyeceği tartışmalarına netlik kazandıran Sönmez, “Aralık ayından sonra yani 6 aydan sonra normal şartlarda YSK’nin seçime girme mecburiyetini açıklama zorunluluğu vardı. Bizden önce Emine Ülker Tarhan’ın Anadolu Partisi kongre yapmadan seçime girme hakkı kazanmıştı. Bize verilen işaret ise böyle seçime giremezsiniz, kongre şartı işaret edilince, onlara malzeme vermemek adına kongreler yapılıyor. Takvim sıkışıklığından dolayı bu şekilde yapıldı. Gerekirsek birden fazla aday olurdu ama zamanımız yok. Erken alınmasa dahi seçim var. Şimdi Allah’ın izni ile dışa dönük çalışma başlayacak. Tam gün sahada olacaklar” şeklinde konuştu.

MHP’Lİ DİYE BİRŞEY YOK BURADA HERKES İYİ PARTİLİ

İyi Parti Kocaeli’nde MHP’lilerin partinden uzaklaştırıldığı iddialarına cevap veren İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Ruhittin Sönmez, ‘Bir defa MHP’li diye bir şey yok burada herkes İyi Partili. Burada farklı partili insan yok. Herkes eski partisinden ayrıldı. Buraya herkes İyi Partili olarak geldi. Burada kimse başka partili olamaz. Olağan bir il kongresi yapıldı. Kongrelerde insanın tabiatı icabı bu tarz olaylar olur. CHP’de benzer olaylar yaşandı. Birkaç insan farklı düşünebilir. Bu düşüncesini ölçüsüz bir şekilde ortaya koyabilir. Daha ölçülü koysalardı iyiydi ama olmadı” ifadelerini kullandı.

ONLARIN KUSURUDUR, PARTİYİ BAĞLAMAZ

İl yönetimi ve üst kurul delegesinin belirlenmesinde ağırlıklı olarak il yönetimin kendi inisiyatifi olduğunu sözlerine ekleyen Ruhittin Sönmez, “Bazı hususlarda istişare yapıldı” ifadesini kullandı. Tartışma anlarını yorumlayan Sönmez, “Elbette gölge düştü. Olmasaydı daha iyi olurdu. Demokrasinin cilvesi bu alışacağız. Herkes kafasında olan konuları aynen olmasını isteyebilir. Ama olmadığı zaman tepkisini daha nezaket içerisinde göstermelidir. Bazı arkadaşlar heyecanlar tepkisini istenmeyen şekilde gösterdiyse, bu da onların kendi kusurudur, partiyi bağlamaz” sözleri dikkat çekti.

13 Mart 2018 - SiyasetYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Seçimlerinde Hangi Adaya Oy Vereceksiniz?