Gizle

Yeni Restorasyon İle Heryer Değişiyor

Büyükşehir Belediyesi Başiskele ilçesi Mahmut Paşa Mahallesinde bulunan 23 binada cephe iyileştirme çalışmalarını tamamladı.

Haber albümü için resme tıklayın

CEPHE IYILEŞTIRMELERIYLE BINALAR GÜZELLEŞTI

Daha yaşanılabilir estetik ve kent kimliği kazanmış örnek bir şehir olabilmek amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çeşitli projeler yapıyor. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığınca yürütülen Güzel Evim Güzel Kentim Projesi kapsamında kent genelindeki tüm ilçelerde cephe iyileştirme projeleri yürütülüyor. Bu kapsamda Başiskele İlçesi Mahmut Paşa Mahallesi Mahmut Paşa Caddesindeki 23 adet binada cephe iyileştirme projesi çalışmaları tamamlandı. Çalışmayla Mahmut Paşa Caddesi ve cadde üzerindeki binalar daha estetik bir görünüme kavuştu.

BİNALAR KENT ESTETİĞİNE UYGUN HALE GETİRİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeyle ilçelerdeki görünür ana cadde ve sokaklardaki bakımsız binalar estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetik Kurulunca belirlenen cephe yenileme kriterlerine göre bakımsız ve çevreye kötü görüntü veren binalarda boyama çatlakları tadilatı ve sıvası dökülen bölümlerin yapım işlerini gerçekleştiriyor. Özverili çalışmalarla şehrin estetik görünümünün iyileştirilmesi hedefleniyor.

BAŞİSKELE MAHMUTPAŞA MAHALLESİNDE 23 BİNA

Proje kapsamında Başiskele ilçesi sınırlarında bulunan Mahmut Paşa Mahallesi Mahmut Paşa Caddesinin Kuzey ve Güney ceplerindeki 23 binada cephe iyileştirme projesi çalışmaları tamamlandı. Gerçekleştirilen çalışmalarda binaların dış boyama ve tadilatları gerçekleştirildi. Mahmut Paşa Caddesinde bulunan binalar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurulu tarafından belirlendi.

16 Nisan 2018 - Gündem

Muhabir Ferdi ŞimsekYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Kocaeli'de Hangi Belediye Başkanlarını Değişmesini İstiyorsunuz?