Reklamı Kapat

Kocaeli Çalıştayı, Sanayi ve Meslek Grupları İle Köprü Kurdu

Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek METAD projesinin önemli bir bileşenini Okul-İşletme işbirlikleri oluşturuyor. Proje kapsamında MESS Eğitim Vakfı MEV tarafından düzenlenen TÜSİAD TİSK TÜRKONFED Vehbi Koç Vakfı VKV ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneğinin ÖSGD desteklediği Okul-İşletme İşbirliğini Geliştirme Çalıştayı Kocaelide de gerçekleştirildi. Çalıştayda mesleki eğitim kurumları yöneticileri ile özel sektör temsilcileri bir araya geldi.

Büyütmek için resme tıklayın

OKUL-İŞLETME İŞBIRLIĞI MODELI YAYGINLAŞTIRILACAK

Okul-İşletme İşbirliği modelinin yaygınlaşmasını amaçlayan proje kapsamında MEV TİSK VKV TÜSİAD TÜRKONFED ve ÖSGD desteğiyle mesleki eğitim kurumları ile sanayiyi bir araya getiren çalıştaylar düzenleniyor. Türkiye Sanayi Stratejisi Eylem Planında yer alan Okul-İşletme İşbirliğinin Geliştirilmesi etkinliklerinin Sakarya Çanakkale İstanbul ve Tekirdağda da düzenlenmesi planlanıyor.

MESLEKI EĞITIME TAM DESTEK PROJESI NITELIKLI IŞGÜCÜ YETIŞTIRILMESINE KATKIDA BULUNUYOR

Sektör-Okul-İşletme İşbirliği modelini esas alan Türkiye İçin Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi METAD MEB MESS ve MEV işbirliğiyle 2016 yılında imzalanan 10 yıllık bir protokol ile yürürlüğe girdi. Proje metal sektörüne nitelikli işgücü yetiştirmeyi mesleki ve teknik eğitimin kalitesini yükseltmeyi ekonomik ve sosyal kalkınmayı desteklemeyi amaçlıyor. Mesleki Eğitime Tam Destek Projesi ile 206-2017 Eğitim Öğretim yılında 18 MESS üyesi işletme ile 21 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Bu protokoller kapsamında öğrenciler öğretmenler ve yöneticiler için çeşitli eğitimler düzenlendi. Öğrencilere yönelik kariyer rehberliği seminerleri gerçekleştirildi ve ortak projeler hayata geçirildi.  METAD Projesinin başka bir bileşeni olan MESS Mesleki Eğitim Bursundan ise içinde bulunduğumuz eğitim yılında 4158 öğrenci yararlanıyor.

16 Mayıs 2018 - GündemYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı şehrinizde parlatın, bu tanıtım fırsatını kaçırmayın!

0 (262) 321 41 78
Bilgi için tıklayın

Anket İzmit Belediye Başkanı Kim Olmalı?