Derince ve Kartepe Kaymakamlıkları ile Vali Yardımcısı ataması yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası sonrasında mülki idare amirleri kararnamesi Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı. İlimize Derince ve Kartepe Kaymakamlıkları ile vali yardımcısı ataması yapıldı

Çetin  Gürol
Çetin Gürol Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Valiler ve Emniyet Müdürleri kararnamesinin ardından yayınlanması beklenen Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları kararnamesi Resmi Gazetenin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlandı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan kararname de Kastamonu Valiliğine atanan Meftun Dallı’dan boşalan Derince Kaymakamlığına İstanbul Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli atandı. Diğer taraftan Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Gaziantep Şehitkamil Kaymakamı olarak ataması gerçekleşirken, Samsun Vali Yardımcısı Hasan Öztürk ise Kartepe Kaymakamlığına ataması gerçekleşti.

3 Vali Yardımcısı

24.08.2023 tarihli Resmi Gazete de yayınlanan kararnameye göre ilimize 3 yeni Vali Yardımcısı ataması da gerçekleştirildi. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini uzun yıllar ilimizde sürdürdükten sonra İstanbul Adalar Kaymakamlığına atanan Mustafa Ayhan, Kocaeli Vali Yardımcısı olarak ataması gerçekleşirken, Muğla Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy ile Yalova Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy ise Kocaeli Vali Yardımcılığı görevlerine atamaları gerçekleştirildi.

Jandarma’da değişim

Resmi Gazetenin 24.08.2023 tarihli sayısında diğer taraftan İl Jandarma Komutanlığında da değişim gerçekleşti. 23 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan karar ile ilimize İl Jandarma Komutanı olarak atanan J. Kd. Albay Yavuz Selim Kapancı, Jandarma Genel Komutanlığı emrine çekilirken, Şırnak İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Murat Bozkurt İSE Kocaeli İl Jandarma Komutanı olarak ilimize ataması yapıldı.

Gelenler

Mustafa Demirelli- İstanbul Beyoğlu Kaymakamı -Kocaeli Derince Kaymakamı,

Ertuğ Şevket Aksoy- Muğla Marmaris Kaymakamı- Kocaeli Vali Yardımcısı,

Mustafa Ayhan- Adalar Kaymakamı – Kocaeli Vali Yardımcısı,

Abdul Rauf Ulusoy- Yalova Vali Yardımcısı – Kocaeli Vali Yardımcısı,

Hasan Öztürk – Samsun Vali Yardımcısı – Kartepe Kaymakamı,

Gidenler

Ömer Hilmi Yamlı- Kartepe Kaymakamı –Gaziantep Şehitkamil Kaymakamı

 İl Jandarma Atama

 J. Kd. Albay Yavuz Selim Kapancı – Kocaeli İl Jandarma Komutanı – Jandarma Genel Komutanlığı emrine

J. Kd. Albay Murat Bozkurt – Şırnak İl Jandarma Komutanı – Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı emrine

 

Derince Kaymakamı Mustafa Demirelli Özgeçmişi

 1978 yılında Sakarya ilinin Akyazı ilçesinde doğdu.İlk, orta ve lise eğitimini aynı yerde tamamladıktan sonra 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 31.05.2000 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Bursa Valiliği Kaymakam Adaylığı görevine başladı. 2003 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayan Kaymakam Demirelli sırasıyla Bolu – Dörtdivan, Diyarbakır – Çüngüş, Sivas – İmranlı, Bolu – Göynük, Eskişehir – İnönü, Diyarbakır – Yenişehir, Balıkesir – Erdek ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptı. 06.08.2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevine atandı. 28.06.2017 tarihinde Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcılığına atandı.Daha sonra Beyoğlu Kaymakamlığına atanan Kaymakam Demirelli, 24.08.2023 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan karar ile Derince Kaymakamlığına atanan Demirelli, Tuba Hanım ile evli olup, üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kocaeli Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy Özgeçmişi

1964 yılında Mersin’in Gülnar İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

Yedek Subay görevini müteakiben 1989 yılında Muğla Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bilecik-Yenipazar, Van-Gürpınar Kaymakamlığı, Bingöl Vali Yardımcılığı, Trabzon-Arsin Kaymakamlığı ve Aksaray Hukuk İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu. 2006 Yılında Uşak Vali Yardımcılığı,2011 Yılında Karabük Vali Yardımcılığı, Mülki İdare Amiri görevlerinde bulundu. 2013 Temmuz ayı Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesiyle Batman Vali Yardımcılığına atandı.Bu dönemde 11.09.2016 ve 31.03.2019 tarihleri arasında Batman Belediye Başkan vekilliği görevinde bulundu. 2019 Ağustos ayı Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesiyle Marmaris Kaymakamlığına atanarak, 09/09/2019 tarihi itibariyle Marmaris Kaymakamlığına, 24.08.2023 tarihli Kararname ile Kocaeli Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Kocaeli Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan Özgeçmişi

1970 yılında Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Aksaray’ da tamamladı. 1986-1990 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans öğrenimini tamamlayarak 1990 yılında mezun oldu. 2000-2001 akademik yılında Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü “ Kamu Yönetimi Lisans Üstü Uzmanlık Programı” öğrenimini okutulan derslerin sınavlarını vererek, tezini 2007-2008 akademik yılında bitirerek Kamu Yönetimi Lisans Üstü Uzmanlık Diploması almıştır. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında öğrenimini tamamlayarak Bilim Doktoru ünvanı verilmiştir. İçişleri Bakanlığı’nın 1991 yılında açmış olduğu Kaymakamlık Sınavını kazanarak, Çanakkale Kaymakam Adayı olarak atandı. 3 yıllık Kaymakam adaylığı döneminde; Bursa-Harmancık, Bursa-Gürsu, Eskişehir-Mahmudiye Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. 4 ay süre ile Ankara’da İngilizce kursuna katıldıktan sonra, Yabancı dil öğrenmek, bilgi ve görgülerini arttırmak amacıyla 1993-1994 yılları arasında 8 ay süre ile İçişleri Bakanlığı’nca İngiltere’ye gönderildi. İyi derecede İngilizce ve Orta derecede Fransızca bilmektedir. 1995 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakamlık Kursunu tamamlayarak Aralık 1995 tarihinde Kastamonu İli Seydiler İlçesi Kaymakamlığına atandı 1995-1998 yıları arasında Kastamonu-Seydiler Kaymakamlığı, 1998-2000 yılları arasında Tunceli-Pertek Kaymakamlığı, 2000-2004 yılları arasında Sivas-Zara Kaymakamlığı, 2004-2005 yılları arasında Tokat-Artova Kaymakamlığı, 2005-2009 yılları arasında Cide Kaymakamı, 2009-2015 tarihleri arasında Sakarya-Hendek İlçesi Kaymakamlığı, 24 Ağustos 2015 tarihinde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri, 25 Ocak 2017 tarihinde Mardin Büyükşehir Genel Sekreteri görevlerinde bulundu. 18 Haziran 2018 tarihinden bu yana İstanbul-Adalar İlçesi Kaymakamlığı,24.08.2023 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan karara göre de Kocaeli Vali Yardımcılığı görevine ataması yapıldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk  Özgeçmişi

1963 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. Kaymakam olarak göreve başladıktan sonra sırasıyla; Kastamonu- İhsangazi, Malatya- Kuluncak, Sivas- Hafik, Hatay- Erzin, Bartın- Amasra ilçelerinde, görev yaptı. İstanbul Vali Yardımcısı olarak görev yapmakta iken İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp, 1 Aralık 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesine göre Samsun Vali Yardımcısı olarak görev yaparken 24.08.2023 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile Kartepe Kaymakamlığına atanan Öztürk, evli 2 çocuk babasıdır.

İl Jandarma Komutanı Murat BOZKURT Özgeçmişi

1971 yılında İstanbul İlinde dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta Öğretimini İstanbul ilinde tamamlamıştır. 1989 yılında Kuleli Askeri Lisesini tamamlamasına müteakip, 1993 yılında Kara Harp Okulundan Jandarma Teğmen olarak mezun olmuştur. Sırasıyla Şırnak, Karaman, Diyarbakır, Hatay, Eskişehir, Erzurum, Şanlıurfa, Balıkesir ve Çankırı İllerinde görev almış olup, en son Singapur Büyükelçiliğinde İçişleri Müşaviri olarak görev yapmıştır. Cumhurbaşkanlığının 24 Ağustos 2021 tarihli ve 2021/419 sayılı kararnamesi ile Şırnak İl Jandarma Komutanlığına atanan Bozkurt 24.08.2023 tarihli kararname ile Kocaeli İl Jandarma Komutanı olarak atanmıştır. Jandarma Albay Murat BOZKURT evli ve 2 çocuk babasıdır.

24 Ağu 2023 - 03:47 - Kocaeli Gazetesi

Mahreç  Çetin Gürol


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bugün Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bugün Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.