Reklamı Kapat

Aydın Ünlü, “İttifak olursa, Kocaeli’nde şer ittifaklarını ezer geçeriz”

Yerel seçim öncesi merak edilen Ak Parti ile MHP İttifak sürecini MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’ye sorduk. İl Başkanı Ünlü, “Yerel seçimler noktasında ittifak olursa, Cumhur İttifakı gibi şer ittifaklarını ezer geçeriz. Ancak MHP Kocaeli’nde eğer masaya oturacaksa, adam gibi oturacak adam gibi kalkacak” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Röportaj; Ahmet AKÇAALAN- Ferdi ŞİMŞEK 

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü yerel seçim öncesi merak edilenleri Bugün Kocaeli Gazetesi’ne anlattı. Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Ahmet AKÇAALAN’ın sorularını yanıtlayan İl Başkanı Ünlü, yerel seçim sürecinde iddialı açıklamalarda bulundu. Ünlü, “Biz de herkes gibi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin bu konu ile alakalı yapacağı açıklamayı dört gözle bekliyoruz. Tahmin ediyorum ki il başkanları tekrar kampa alınacak. Yapılacak olan bu kampta eğer böyle bir süreç olursa bunun detaylarını il başkanlarını anlatılacaktır. Tahmin ediyorum ki bu ay içinde kesinleşecektir” ifadelerini kullandı.

MHP TEŞKİLATLARI HER KONUYA HAKİM OLACAK

 “Hem MYK toplantısı hem de yapacağım görüşme sonrası 13 Eylül'de ki ilçe başkanları toplantısında anlatacaklarımın detaylarını oluşturacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi önce liderine gidecek liderinden bilgilerini alacak, yol haritasını öğrenecek gelecek ilçe başkanlarına gerekli mesajları verip sahaya inecektir. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı oturduğu yerden ilçelerin analizini yapmayacak. Pazartesi günü bir ilçede, Salı bir ilçede, Çarşamba bir ilçede, perşembe bir ilçede olacak sahada çalışarak analiz yapacak. Hem il başkanı hem de il yönetimi her gün bir ilçede olacak ve her gün bir ilçenin emarını çekecek. O ilçede ne oluyor kim kimle ne yapıyor, belediye başkan adaylıkları ve meclis adaylıkları için kimler ön plana çıkıyor, AK Parti'nin durumu ne, AK Parti'nin iç çatışmaları ne durumda, her şeyi bilen bir Milliyetçi Hareket Partisi olmak zorunda”

MHP ADAM GİBİ MASAYA OTURACAK ADAM GİBİ KALKACAK

 “Görevli veya görevsiz kişilerin, kahve muhabbetlerinde yaptıkları o olsa şu olur, bu olsa şu olur gibi ayrıca bazı insanların 'Milliyetçi Hareket Partisi beni destekler, Milliyetçi Hareket Partisi benim arkamda' gibi ayyuka çıkan konuşmaların farkında Milliyetçi Hareket Partisi. Bizde MHP olarak bu konuda bir açıklama yapmak zorundayız. Milliyetçi Hareket Partisi 16 yıllık AK Parti iktidarına direnmiş bir partidir. 8 seçim 3 referandumu kendi öz kaynaklarıyla kendi iradesiyle girmiş kendi binasını satın almış bir siyasi partidir. Eğer Milliyetçi Hareket Partisi'nin lideri talimat verir; 'Evlatlarım seçime her zaman olduğu gibi kendimiz giriyoruz dediğinde, MHP Kocaeli teşkilatları buna hemen hazırdır.”

MHP KOCAELİ, BİR ZIPLAMA TAHTASI DEĞİLDİR

“Tekrar söylüyorum eğer ittifak olmaz ise MHP Kocaeli seçime en hazır teşkilatlara sahiptir. Nitekim vatandaşın gönlünden geçen, vatandaşın sevdiği güçlü bir Belediye Başkan adayları çıkartacaktır. Bizde bu yüzden dedik ki; ‘Milliyetçi Hareket Partisi bir zıplama tahtası değildir’ bizim üzerimizden konuşarak AK Parti'de bir yere gelmek isteyenlere bir mesaj verdik.  Bu söylediklerim MHP ittifak yapmaması durumunda olacak süreçtir.  Altını çizmem gereken şudur yerel seçimler noktasında ittifak olursa, Cumhur İttifakı gibi şer ittifaklarını ezer geçeriz”

# AYDİN ÜNLÜ İLE İLİŞKİLİ:

12 Eylül 2018 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?