Reklamı Kapat

Abdullah Eryarsoy İlk Defa Açıkladı! Teşkilatlarda bir mesaisi olmamış ancak…

Son kabine gibi siyaset dışı isimleri yerel seçimlerde aday olarak görevlendirilmesi konusunda gazetemize özel açıklama yapan Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “AK Parti'de kişilere 'bu güne kadar sen partide yoktun aday olamazsın' denilmez” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Son dönem kabinede dikkat çeken aktif siyaset hayatının dışından isimlerin bakan olarak görevlendirilmesi gibi parti dışından isimlerin yerel yönetimlerde aday gösterilme durumunu gazetemize değerlendiren Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy,  “AK Parti bu güne kadar sen partide yoktun aday olamazsın demez. Dışarıdan gelen biri anketlerde iyi çıkmışsa, biz bunu neden aday göstermeyelim. Bugüne kadar teşkilatlarda bir mesaisi olmamış ancak halk arasında sevilen sayılan parti oyununun üzerine oy koyabilecek kişiler aday gösterilebilir” cümlelerini kullandı.

HERKES GELİP ADAY ADAYI OLABİLİR

“Yeni bir sisteme gittik. Cumhurbaşkanı hükümet sistemi ile kıyaslayabileceğimiz şuan bir sistem yok. Bir önceki kabine ile yeni kabineyi karşılaştırırsak yanlış yapmış oluruz o ayrı bu ayrı. Cumhurbaşkanlık sisteminin ruhu bunu gerektirir. Vekillerden bakan olacaklar istifa etti bildiğiniz gibi sistem bunu gerektiriyordu, öncekilerle karşılaştırırsak yanlış yapmış oluruz. Şartlar belli anayasada kanunlar yazıyor bu şartları taşıyan herkes gelip AK Parti'nin aday adayı olabilir”

ANKETLERDE İYİYSE NEDEN ADAY GÖSTERİLMESİN

“Bundan sonraki aşama ne? Partimiz bugüne kadar anketler yaptı teşkilatlarda temayül yoklamaları yaptı, STK ve vatandaşlara sordu, kendi istişarelerini yaptı bu istişareler den bir aday adayı çıkıyorsa sorun yoktur. AK Parti bu güne kadar sen partide yoktun aday olamazsın demez. Dışarıdan gelen biri anketlerde iyi çıkmışsa, teşkilatta iyi çıkmışsa biz bunu neden aday göstermeyelim”

İlçe Başkanı Aday Olurlarsa Teşkilat Zaafa Uğramaz

“Bizim teşkilatlarımız güçlü teşkilatlar bugüne kadar birçok İlçe başkanımız, İl başkanı değişti. Partimiz 2001’de kuruldu ve 2002'den beri Kocaeli etiketli tüm içerik için tıklayınız"> AK Parti Kocaeli teşkilatları çalışıyor. Hamdolsun teşkilatlarımız bir zaafa uğramadı. Genel merkezimizin uygulamalarında ilk dönem görev yapan arkadaşlarımıza bugüne kadar izin verilmedi. Ama bu dönem genel merkezimiz farklı bir karar alır ve farklı bir uygulama yapabilir. Aday adayı olabilirler arkadaşlarımız arasında düşünenler olabilir düşünmeleri de gayet doğaldır. İlçe başkanlarımız aday olurlarsa da bu da teşkilatta zaafa neden olmaz”

 

# ABDULLAH ERYARSOY İLE İLİŞKİLİ:

14 Eylül 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?