Reklamı Kapat

Yıldız Entegre, Rekabet İhlali Yapmakla Suçlanıyor

Rekabet Kurumu, MDF üreticisi 12 firma hakkında soruşturma başlattı. Şirketler, rekabet ihlali yapmakla suçlanıyor. Kocaeli’nden iki firma var. İşte o firmalar….!

Büyütmek için resme tıklayın

Yıldız Entegre, Rekabet İhlali Yapmakla Suçlanıyor

ÖZELLİKLE mobilya üreticilerinin şikâyetine konu olan sürecin gerisinde, geçtiğimiz aylarda MDF ürünlerine yapılan yüksek zamlar yer alıyor.  Rekabet Kurumu, MDF üreticisi 12 firma hakkında soruşturma başlattı. Şirketler, rekabet ihlali yapmakla suçlanıyor. Kocaeli’nden iki firma var.

Fehmi Yıldız’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Yıldız Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. ile Yıldız Sunta Orman Ürünleri Sanayi Tesisleri İth. İhr. ve Tic. A.Ş. soruşturma açılan şirketler arasında yer aldı. Rekabet Kurumu'nun konu ile ilgili sitesinde yer alan açıklamada şöyle denildi:

"MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği ile Yonga Levha ve MDF Pazarında Faaliyet Gösteren 12 Teşebbüs Hakkında Soruşturma Açıldı. Yonga levha ve MDF pazarında faaliyet gösteren teşebbüslerin aralarında anlaşmak suretiyle fiyat artırıp artırmadıklarının tespiti amacıyla re’sen yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 01.11.2018 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak;

 

- MDF ve Yonga Levha Sanayicileri Derneği

- Kastamonu Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.

- Çamsar Orman Ürünleri Tic. ve San. A.Ş.

- Yıldız Sunta Orman Ürünleri Sanayi Tesisleri İth. İhr. ve Tic. A.Ş.

- Divapan Entegre Ağaç Panel San. Tic. A.Ş.

- AGT Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

- Yıldız Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.

- Orma Orman Mahsulleri İntegre San. ve Tic. A.Ş.

- Starwood Orman Ürünleri A.Ş.

- Çamsan Ordu Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

- Çamsan Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş.

- Teverpan MDF Levha Sanayii ve Ticaret A.Ş.

- Gentaş Genel Metal San. ve Tic. A.Ş.

01 Aralık 2018 - Ekonomi

Muhabir Bugün KocaeliYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?