Reklamı Kapat

Erdoğan Yılmaz, “Müteahhit batsın kararnamesi çıktı”

TÜMSİAD Kocaeli Şube eski başkanı Erdoğan Yılmaz hiç beklenmedik bir şekilde sert sözlerle hükümetin ekonomik politikasını eleştirdi. 2001 kasa krizini hatırlatan Yılmaz, “Resim eski ama manzara aynı oldu” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ekonomik krizden dolayı müteahhitler dolar kurunda yaşanan ani ve ön görülemez yükselişine karşılık hükümetten “Tasfiye Kararnamesi” bekliyordu. Ancak bu kararnamenin içeriği ise bekledikleri gibi olmadı. İlimizde bu duruma en sert tepki TÜMSİAD Kocaeli Şube eski başkanı Erdoğan Yılmaz’dan geldi. 2001 krizinde dönemin başbakanı Ecevit'e kasa fırlatan esnafı hatırlatan Yılmaz, “Resim eski ama manzara aynı oldu. Ey milletin vekilleri fiyat farkından dolayı binlerce müteahhit battı. Tarih sizi affetmeyecek” ifadelerini kullandı.

MÜTEAHHİT BATSIN KARARNAMESİ ÇIKTI!

Dolar kurunda yaşanan ani ve ön görülemez yükseliş ile müteahhitler almış oldukları işlerden büyük oranda zarar etti. Bu teklife tepki gösteren TÜMSİAD Kocaeli Şube eski başkanı Erdoğan Yılmaz, “Fiyat farkları durduruldu haberi kobileri batma ile karşı karşıya bıraktırdı. Yazık oldu. Şehirde Sel,deprem olur. yara sarılır. ÜLKEDE Ekonomik felaket oldu. Yara sarılması beklenirken müteahhit batsın kararnamesi çıktı” ifadelerini kullandı.

DEVLET TEBASINA ZÜLÜM ETMEZ

“Kararnameden fiyat farkı alan büyük müteahhitler değil, Ticaretin % 98 sini oluşturan Kobiler batsın çıktı. Lütfen bu hatadan dönün. Maalesef müteahhitler battı, kararnameden ben görmedim, duymadım, bilmiyorum çıktı. Müteahhitlerin Fiyat farkı kararnamesinden poşet parası çıktı. Maşallah. Çalışan tüm vekillere teşekkür ediyoruz. Bir Ülkenin müteahhitlerinin iş adamlarının batması demek, Ülke ekonomisinin batması demektir. Maalesef Kararnameden batsın çıktı. Sadece fesih kararnamesi çıkartmak, kurdan zarar eden batsın demektir. Buda zulümdür. Devlet tebaasına zülüm etmez”

05 Aralık 2018 - Ekonomi

Muhabir Bugün KocaeliYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?