Reklamı Kapat

Özel Haber-Ali Osman Gür İşi Şova Dönüştürdü!

Yerel siyasette her seferinde farklı bir olayla gündem olan Çayırova ilçesinde AK Parti’nin değişikliğe gideceği ile ilgili Belediye Başkanı Şevki Demirci ilk kez Bugün Kocaeli Gazetesi’ne konuştu. Demirci, AK Parti siyasetinde yolsuzluk nedeni ile istifa ettiğini söyleyen Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Özel Haber- Serkan Üldeş

AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde Kocaeli’nde sil baştan bir ekip kuracağı uzun süredir konuşuluyordu. Özellikle Kocaeli’nde yapılan halk ve teşkilat yoklamalarında değişim talebinin öne çıktığı biliniyor. Çayırova’nın da bu yerel seçimde bir değişikliğe gidileceği iddialarına Belediye Başkanı Şevki Demirci Bugün Kocaeli Gazetesi aracılığıyla cevap verdi. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova siyasetinde çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

 İşte o çarpıcı açıklamanın detayları…

Yerel seçim hakkında konuşan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Çayırova’da Kocaeli’nde olduğu gibi bir bekleyiş var, bir duraklama var. Süreç yanaştı herhalde bu üç beş güne kadar süreç açıklanır.  Bizde bekliyoruz, bir sıkıntı yok. Karar verilecek, genel merkez ne derse o olur” ifadelerini kullandı.

İşi şova dönüştü gibi geliyor...

Son günlerde Çayırova siyasetinde istifası ile gündem olan AK Parti Çayırova eski İlçe Başkanı Ali Osman Gür, hakkında Şevki Demirci, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Demirci, “Yorum yapacak bir durumda değilim. Bilmiyorum ne olduğunu. Benim kulağıma gelen son durum belediye başkan aday adaylığı ile ilgili bir süreç olduğunu söylediler. Ondan sonrasını bilmiyorum. Sonuçta genel merkezin kararı. Eğer söylediği gibi bir yolsuzluk yüzünden istifa etmişse, o zaman ispat etmesine gerek yok madem bilgi belge var, gitsin genel merkeze versin, bizim il başkanımıza versin” dedi.

BASINDA KONUŞMASINI DOĞRU BULMUYORUM

“Burası Rus Cumhuriyeti değil ki, burası AK Parti. Bizim bir sürü kurumumuz var. Bunları basında çok yapmasını bu açıdan doğru bulmadım ama sonuçta bunu yapacaksan git genel merkezimiz var il başkanımız var. Bakarlar zaten bu işe bir şey varsa zaten bakarlar söylerler bize. Basında paylaşılacak bir şey değil bu herhalde iş şova dönüştürdü gibi geliyor bana tabi şahsıyla ilgili bir şey demem niye öyle olduğunu da bilmiyorum.”

KOCAELİ’NİN EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYESİ BURASI

Bunlar zaten daha önce gittiler zaten, bizim imar uygulaması vardı Şekerpınar’da 20 senelik bir sorun vardı. 20 senelik sorunu çözdük, bu da tabii ufak tefek sesler çıktı. Ama bu hırsızlık, yolsuzluk öyle bir şey olabilir mi? Olmuş olsa zaten 20 senedir sürüyor 4 defa bozuldu şu anda bozulmadı ve tapular bile dağıldı sıkıntı olan bir yerde böyle şeyler olabilir mi? Kocaeli’nin en çok çalışan belediyesi burası. Bu kadar yatırım bu kadar kalkınma a’dan z’ye işler yapılan bir ilçe. Nasıl bu kadar hırs onu da anlamış değilim. Sonuçta genel merkez ile gittiler görüştüler demek ki genel merkez ikna olmadı ki istifasını verdi” ifadelerini kullandı.

HAKKIMIZDA HAYIRLI NEYSE O OLSUN

Şevki Demirci, AK Parti’nin Çayırova Belediye Başkan Adayı Bünyamin Çiftçi olacağı iddialarına yönelik şunları söyledi; “Aday adaylarımızdan biri sonuçta,  olabilir genel merkezin direkt vereceği bir karar bizle ilgili bir şey değil. Olacaksa da yapacak bir şey yok. Bunu gibi birkaç arkadaşımız var. Ben genel merkezin aday göstereceğini düşünmüyorum. Hakkımızda hayırlı neyse o olsun” dedi.

PARTİYİ ZORA KOYMALARI HOŞ DEĞİL

“Seçim üstü kendi içimizdeki arkadaşlar işte böyle Ali Osman gibi şöyle açıklama yapmaları hoş değil, partiye zarar veriyor. Yoksa şahsıma ne olacak yani ben şahsım adına kendimden eminim.  Bir şey olsa hani dediği işler olsa bu koltukta adamı oturturlar mı? Kaç tane belediye başkanını aldılar görevden gözünün yaşına bakmazlar. Bugün İstanbul’un Ankara’nın ipini çektiler. Bir Çayırova ne ki iki dakika tutmazlar. Diğer arkadaşlarımız da iyi olan arkadaşlarımız parti içinde olan arkadaşlarımız. Çayırova için hangisi hayırlısı ise o olsun” dedi. 

06 Aralık 2018 - Siyaset

Muhabir Bugün KocaeliYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?