Reklamı Kapat

Nükleer Enerji Sektörünün Devleri 5 Mart'ta Buluşuyor

Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı nükleer sanayideki en son teknoloji ve yenilikleri tanıtmak üzere 5-6 Mart 2019 tarihlerinde altıncı kez İstanbulda düzenleniyor. Sektörün önde gelen firmalarını buluşturmaya hazırlanan Zirve Türkiye Ortadoğu ve Afrikanın en kapsamlı nükleer etkinliği olma özelliğini taşıyor. Zirve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının desteğiyle Nükleer Mühendisler Derneği NMD ve Ankara Sanayi Odası ASO tarafından gerçekleştiriliyor.

Büyütmek için resme tıklayın

ZİYARETÇİ AKINI BEKLENİYOR

Özel sektörün yanı sıra kamu sivil toplum alanında uzman uluslararası konuşmacılar ve akademisyenlerin de katılacağı Zirvede uzmanlar nükleer alanındaki en güncel gelişmeleri oturumlarda tartışacak. İki gün boyunca sürecek Zirveye 100'ün üzerinde firmanın ve bine yakın yerli ve yabancı ziyaretçinin katılması bekleniyor.

NÜKLEER SANAYININ NABZINI TUTAN ZIRVE

Türkiyenin nükleer yatırımlarının her boyutuyla tartışılacağı 6. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarı ticari eşleştirme platformuyla da Türk firmalarını uluslararası nükleer tedarikçileriyle buluşturacak. Zirve nükleer santral projelerine vida üretiminden insan kaynaklarına kadar hemen her alanda ürün ve hizmet sunabilecek firmalar için önemli bir ticari buluşma noktası olacak.

ZIRVE GÜNEYDOĞU ASYAYA DOĞRU YAYGINLAŞIYOR

Uluslararası düzeyde son derece önemli bir Zirveyi hayata geçireceklerini söyleyen NÜKLEER MÜHENDISLER DERNEĞI BAŞKANI DR. EROL ÇUBUKÇU nükleer enerjinin ülkelerin sürdürülebilir enerji politikaları için vazgeçilmez olduğunu belirtti. Türk firmalarının nükleer santral ekipmanları için tedarikçi olması konusunda fırsatların ortaya çıkmakta olduğunu vurgulayan Dr. Çubukçu Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarında Türk firmalarıyla nükleer alanında daha önce tecrübesi bulunan yabancı firma ve tedarikçileri buluşturacaklarını ifade ederek Zirvenin sadece Türkiyeyi hedeflemediğini bildirdi. Dr. Çubukçu Zirvede Ortadoğu Kuzey Afrika hatta bu yıl Güneydoğu Asyadaki nükleer faaliyetleriyle ilgilenen firmaları da bir araya getireceklerini paylaştı. Dr. Çubukçu bu yıl Zirveye katılan ülke sayısını daha da artıracaklarını ve özellikle Türkiyeye daha önce gelmemiş ülkelerden önemli düzeyde katılımların gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

YEREL ÜRETICILER IÇIN NÜKLEER FIRSATLARI

ANKARA SANAYI ODASI BAŞKANI NURETTIN ÖZDEBIR ise beş yıldır katılımcı olarak bulundukları zirvenin altıncısının organizasyonunda ev sahibi olarak yer almaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti. Nükleer enerjinin Türkiyenin üretim hedeflerini tutturmasında kritik önem taşıdığına dikkat çeken Özdebir Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi ve Fuarının nükleer endüstrisi ile Türk sanayicilerini bir araya getiren en önemli etkinlik olduğunu söyledi. ASO Başkanı Zirvenin yerli üreticilerin Türkiyedeki projelerin yanı sıra yurt dışındaki projelere açılması için de birçok fırsatı barındırdığına dikkat çekti. Nükleer endüstrisinde yerli katkının olmazsa olmaz olduğunun altını çizen Özdebir Türk firmalarının yüksek kaliteli üretimle nükleer endüstrisinin bir parçası olabileceğini belirtti.

Pullman İstanbul Convention Centerda gerçekleşecek 6. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi hakkında detaylı bilgi almak için [http://www.nuclearpowerplantssummit.com/]www.nuclearpowerplantssummit.com [http://www.nuclearpowerplantssummit.com] internet adresi ziyaret edilebilir.

10 Ocak 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?