Metehan Küpçü: “Uyumayacağız İzmit’i alacağız!”

Kocaeli Haber - Gazetemize gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Koordinatörü Metehan Küpçü yerel seçim çalışmaları hakkında konuştu. Seçimlere yönelik yaptığı değerlendirmede, “Bütün belediyelere Cumhur İttifakı’nın sancağını dikmek için mücadele edeceğiz” diyen Küpçü, “Uyumayacağız İzmit’i alacağız” dedi.

Gülşah Yücel Ay
Gülşah Yücel Ay Tüm Haberleri
Metehan Küpçü: “Uyumayacağız İzmit’i alacağız!”
Metehan Küpçü: “Uyumayacağız İzmit’i alacağız!”
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli HaberÇalışan Gazeteciler Günü ve 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Koordinatörü  Metehan Küpçü gazetemizi ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette ülke ve kent gündemi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunan Küpçü, Cumhur İttifakı olarak yerel seçim hedeflerini anlattı. Büyükşehir ve 12 ilçeyi kazanmak için Cumhur İttifakı olarak çalışacaklarını kaydeden Küpçü, İzmit için iddialı konuştu. “Bütün belediyelere Cumhur İttifakı’nın sancağını dikmek için mücadele edeceğiz” diyen Küpçü, “Uyumayacağız İzmit’i alacağız” ifadelerini kullandı.

Metehan Küpçü: “Uyumayacağız İzmit’i alacağız!”

“DEVLETİMİZ İNTİKAMINI ALACAKTIR VE ALIYOR”

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde terör saldırısında şehit olan askerlerimiz hakkında konuşan Küpçü, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyoruz. Bizi derinden üzen bir hadise. Millet olarak üzgünüz. İnşallah yüce Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, bunun intikamını alacaktır ve alıyor. Bir daha böyle hadiselerin yaşanmaması için de silahlı kuvvetlerimize güç ve kuvvet diliyorum. Allah’ım düşmanlarımıza fırsat vermesin” diye konuştu.

“BÜTÜN BELEDİYELERE CUMHUR İTTİFAKI’NIN SANCAĞINI DİKMEK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Yerel seçimler hakkında Cumhur İttifakı olarak Kocaeli’deki hedefleri hakkında da konuşan Küpçü, “Türkiye’nin her yerinde farklı aksiyonlar görülecektir. Ama Kocaeli özelinde büyükşehir belediyemizde ve 12 ilçemizde Cumhur İttifakı bir bütün olarak tabanda ve yönetim kadrolarında bütünsel olarak bir hareketin içinde. İnşallah Kocaeli’de büyükşehrimiz ve 12 ilçemiz ile beraber bütün belediyelere Cumhur İttifakı’nın sancağını dikmek için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Metehan Küpçü: “Uyumayacağız İzmit’i alacağız!”

“OYUMUZU DAHA İYİ ARTIRMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

“Büyük Birlik Partisi burada işin tam göbeğinde ve merkezinde olacak” diyen Küpçü, “Birebir milletimize anlatacak ve inşallah bizler doğru adaylar ve doğru strateji ile bizim geçen seçimde şu an bizde olmayan İzmit Belediyesi’ni ve diğer belediyelerin hepsine Cumhur İttifakı sancağını göndere çekeceğiz. Bu bizim olmazsa olmazımız. Zaten Büyükşehir Belediyemizde güçlüyüz ama daha da iyi olacağız. Orada da oyumuzu daha iyi artırmak için mücadele edeceğiz. Sıkıntılı olduğu düşünülen ilçelerde de Allah’ın izni ile çok iyi bir başarı gösterip hepsini alacağız” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI PAZARLIK NOKTASINDA KURULMUŞ BİR İTTİFAK DEĞİL”

Cumhur İttifakı’nın kazanacağı belediyelerde, Büyük Birlik Partili isimlerin de göre getirilmesi konusunda bir beklentinin olup olmadığı hakkında konuşan Küpçü, “Camianın her zaman böyle bir beklentisi olur. Kim istemez ki böyle bir şeyi. Ama Cumhur İttifakı pazarlık noktasında kurulmuş bir ittifak değil. ‘Şunu bana verirsen, ben bunu yaparım’ diye bir şey kesinlikle olmadı, olamaz da. Ama Allah’ın izni ile yarınların sahibi inşallah bizleriz” diye konuştu.

“UYUMAYACAĞIZ İZMİT’İ ALACAĞIZ”

2019 yerel seçimlerinde CHP’nin kazandığı ve 2024 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın geri almak için kenetlendiği İzmit hakkında değerlendirme yapan Küpçü, “İzmit benim gözbebeğim. Doğduğum, büyüdüğüm yer. Allah’ın izni ile İzmit’i farklı bir şekilde alacağız. İzmit her zaman başa baş giden bir ilçedir. Biz öyle bir çalışacağız ki, uyumayacağız desek yeridir. Ne olduğunu da anlatacağız. Belediye devrolurken 30-40 milyon gibi bir borçla devroldu. Bugün ki borç ortada. Bunu anlatmak lazım. Böyle bir şey olabilir mi? Hizmet noktasında da baktığımızda gençlerimiz, ‘Sana aşkım Fethiye Caddesi’ndeki inşaat gibi hiç bitmeyecek' diyordu. 3-4 sene kaldırım taşı mı döşenemez? Allah’ın izni ile biz Cumhur İttifakı olarak İzmit Belediyesi’ni alacağız. Burayı almamız lazım. Çünkü bir uyum olması lazım. Ne yazık ki CHP belediyeciliği bu işlerde başarısız. Bugün güneye indiğiniz zaman İzmir, Cumhur İttifakı’nda olsa böyle mi olur? İzmit ile alakalı çok özel çalışmalarım olacak. Metehan Küpçü ve arkadaşlarını İzmitliler hissedecek. Diğer ilçelerde de iddialıyım. Ama İzmit özelinde, uyumayacağız İzmit’i alacağız” şeklinde konuştu.

“BEYİN GÖÇÜNDEN SON DERECE RAHATSIZ OLMUŞ BİRİYİM”

Gençlere yönelik değerlendirme yapan Küpçü, “Biz gençlerimizin akıl ve beyin göçü dediğimiz yurtdışına çıkma işlerinden son derece rahatsız olmuş biriyim. Bununla alakalı da öyle bir şey yapalım ki gençlerimiz ile bir arada olabilelim, onlara da değerlerimizi aktarabilelim. Maddi olarak öğrencilerin her zaman bir sorunu olmuştur. Yüzde 10’luk bir kesimin belki sorunu yoktur ama en nihayetinde öğrencisin bir sorunun illa ki olur” dedi.

Metehan Küpçü: “Uyumayacağız İzmit’i alacağız!”

“BİZ BUNU YAKALADIK”

Açıklamalarının devamında Alperen Ocakları Umuttepe Aşevi ve Kültür Merkezi hakkında konuşan Küpçü, “Bununla alakalı kompleks bir tesis kuralım, yemek çıkaralım. Öğrencilerimiz gelsin burada yemeklerini yesinler. Birbiriyle tanışsınlar. Bazı değerlerimizi de onlara aktarabilelim. Dinimiz, vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz bu konular olmazsa olmaz, geçmişten bize aktarılan konular ve yarınlara aktarılması gereken konular olduğunu onlara biz söyleyelim. Gençlerimiz ile sohbet ediyorum, ‘Abi ben yurtdışına çıkacağım’ diyor. ‘Niye çıkacaksın?’, ‘Ben burada bir gelecek göremiyorum’ diyor. ‘Peki seninle beraber biz burada yeniden, güzel ve güçlü, tam bağımsız bir Türkiye’yi inşa etsek. Senden sonraki nesil bunu istemese de bizim yaptığımıza katkı sağlayıp daha da güçlendirse olur mu?’, ‘Abi hadi yapalım.’ Biz bunu yakaladık” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZİ SİYASETTEN SOĞUTMUŞLAR”

“Bize, ‘1-2 aya kapatır orayı’ dediler. 1 buçuk sene oldu ve Allah bize sağlık, imkan verdiği sürece öyle bir şey olmayacak” diyerek sözlerine devam eden Küpçü, “Yarın bir gün oradan biri çıksa çok büyük iş adamı olsa, ‘Tamam başkanım buraya kadar sen getirdin. Müsaade et, buradan sonrasında da biz bunu yapalım’ dese. İnanın, bunu da göreceğiz. Gençlerimizi siyasetten soğutmuşlar. İlk başta biz orayı açtık. Bir baktım çocuklar gelmeye çekiniyorlar. ‘Arkadaşlar burası siyaset üstü bir yer. Alperen Ocaklarımız bir vakıftır. Burada sen siyah mısın, beyaz mısın hiç öyle bir şey yok. Ne olursan ol, sadece öğrenci olman yeterli olacaktır buraya gelmen için’ dedim. Şimdi bakıyorum artık kendileri geliyor” diye konuştu.

Metehan Küpçü: “Uyumayacağız İzmit’i alacağız!”

“GENÇLERE DESTEK OLMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Sözlerinin devamında Küpçü, “Bunlar TEKNOFEST kuşağı. Birisi geliyor, ‘Abi füze yapıyorum’ diyor. Formula 1 yaptı bizim çocuklarımız. Öyle projeler var ki, biz de onlara destek olmak için mücadele ediyoruz. Ama bu gençlerin siyaset sahnesinde olması lazım. Bunun önünün bir şekilde aşılıp siyasetin kötü bir şey olmadığını, onların fikirlerini buralarda daha iyi beyan edebilecekleri nokta olduğunu göstermemiz lazım. Son dönemlerde maalesef ki dini duygularımızı kullanarak, gençlerimize bambaşka sıkıntılar açan gruplar oldu. Bunu da hep beraber milletçe yaşadık. Ailelerde de büyük bir endişe var. Onun için evlatlarına, ‘Aman oğlum, aman kızım. Sakın öyle yapmayın’ gibi söylemlerle de var büyük ihtimalle. Gençlerimiz bu anlamda biraz çekinse de bir yerden birilerinin bir şey yapması lazım” dedi.

Metehan Küpçü: “Uyumayacağız İzmit’i alacağız!”

“YENİ YÜZYIL BİZİM YÜZYILIMIZ OLACAK”

“Mesela, ’80 milyon nüfuslu bir ülkede 3 bin öğrenciye bir mücadele vererek mi bunu başaracaksınız?’ diyebilirsiniz” şeklinde sözlerine devam eden Küpçü, “Bizimki de İbrahim peygamber ile karıncanın arasındaki misal. İnşallah imkanı olan her bir vatan evladı arkadaşlarımız böyle projelerde yer alıp evlatlarımıza bu hassasiyetlerimizi aktarırlar.  Çocuklar zehir gibi. Ben böyle bir şey görmedim. Bizim zamanımızdan çok daha iyiler ama eğitim şart. Dokunmak lazım. Bugün her 3 çocuktan bir tanesi kendini deist olarak addediyor. Bunlar nasıl oldu? Düne kadar böyle bir şey yoktu. İtmeyeceğiz onları, anlamaya çalışacağız. Gariban Anadolu halkının evlatları bugün ülkeyi yönetiyorlar. Ama bugün belirli bir seviyeye gelmiş üst düzey yöneticilerimiz olsun, iyi maddi geliri olan iş adamlarımız olsun evlatlarına bakın. Hepsi kopuk hayattalar. Bu dengeyi sağlayamadık. Ama bunu ben inanıyorum ki Allah’ın izni ile yüce milletimiz ile beraber sağlayacağız. Yeni yüzyıl bizim yüzyılımız olacak” ifadelerini kullandı.   

15 Oca 2024 - 13:29 - Siyaset

Mahreç  Gülşah Yücel Ay


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bugün Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bugün Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.