Reklamı Kapat

Necmi Bulut, “Hal esnafı mağdur edilmemeli”

Hazine ve Maliyet Bakanı Berat Albayrak, Kocaeli Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen “Adım Adım Ekonomi” adlı programa katıldı. Programda konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, "Ulusal market ve ilçe pazarlarında yaptığımız  araştırmalarda bazı marketlerde pazardan bile uygun fiyatlar olduğunu gördük.  Hal esnafı çıkacak yasayla mağdur edilmemeli” diyerek sonlandırdı" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün bir dizi programa katılmak için ilimize geldi. Bakan Albayrak’ın kentimizdeki ilk durağı Kocaeli Ticaret Odası oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak KOTO’da iş dünyasıyla bir araya geldi.

 SALON DOLDU TAŞTI

“Adım Adım Ekonomi “ adlı istişare programına ev sahibi KOTO Başkanı Necmi Bulut’un yanı sıra Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, ilimizde faaliyet gösteren STK’ların temsilcileri, KOTO üyesi iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. KOTO Meclis salonu doldu taştı birçok konuk programı ayakta takip etmek zorunda kaldı.

 

“VERGİ SİSTEMİ ACİLEN ELE ALINMALI”

KOTO Başkanı Necmi Bulut programda yaptığı açılış konuşmasında, “Türkiye ekonomisinin en önemli merkezi ilimizde bakanımızı ağırlamaktan onur duyuyoruz. Bakanlıklar ve diğer kurumlarımızın özel sektörün taleplerine karşılık vermesi sürecin hızlanmasına sebep olmuştur. Yeni istihdam teşvikleri birçok avantajlar sağlamaktadır. İş dünyasının en önemli beklentisi de fiyat ve kur istikrarının yapısal önlemlerle kalıcı kılınmasıdır. Vergi sistemi acilen ele alınmalı. Vergide adalet düzenlemesi beklenmektedir” dedi.

 

“HAL ESNAFI MAĞDUR EDİLMEMELİ”

KOTO Başkanı Necmi  Bulut sözlerini, “ÖTV ödemelerinin ötelenmesi de firmalarımızın en büyük beklentisidir. Yerli makina kullanımında ilave teşvik özendirilmelidir. Maliyet artışları telafi edilmeli. Yerel esnafımızın korunması bizim için önem arz etmektedir. Sebze meyve fiyatlarındaki durumlarla ilgili hal esnafımız zorluklar yaşadı. Ulusal market ve ilçe pazarlarında yaptığımız  araştırmalarda bazı marketlerde pazardan bile uygun fiyatlar olduğunu gördük.  Hal esnafı çıkacak yasayla mağdur edilmemeli” diyerek sonlandırdı.

06 Mart 2019 - EkonomiYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?