Reklamı Kapat

KOTO'da Saraylı ve Örcünlü Kadınlar İçin Kooperatıfçılık Toplantısı!

KOTO’da Saraylı ve Örcünlü kadınlar için “Kooperatifçilik Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Ticaret Odası ülkemizde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması kadının insan haklarının korunması ve güçlendirilmesi ile kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hayata geçirilen yasaların etkin bir şekilde uygulanması konu hakkında toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın arttırılması adına Kocaeli Valiliği başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sekretaryalığında kurulan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonunda aktif olarak yer alıyor. KOTO komisyonun çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Teknik Kurulu Kadının Ekonomik Hayata Katılımı Alt Çalışma Grubu toplantılarına da ev sahipliği yaparak kadına yönelik geliştirilen projelere üst düzey destek sunuyor.

SARAYLI VE ÖRCÜNLÜ KADINLARIN TALEBİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü başkanlığında Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde KADEM Kadın ve Demokrasi Derneği Kocaeli Şubesi KOSGEB İŞKUR SGK ŞÖNİM Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Körfez Ticaret Odası Körfez Kaymakamlığı Kadın Girişimciler Kurulu Kocaeli 1.-2.-3. Kadın Konukevi Kartepe Kaymakamlığı temsilcilerinin oluşturduğu kadınlar için faydalı projeler gerçekleştirilen çalışma grubunun geçtiğimiz ay gerçekleştirilen toplantısında Gölcük ilçesi Saraylı ve Örcün mahallelerinde kendi el emeklerini hafta sonu pazarında satan kadınların kooperatifleşme talebi görüşüldü.

KOOPERATİFLEŞME YOLUNDA İLK ADIM

Kadınlarımızın bu talebini destekleyen KOTO kooperatifleşme semineri düzenleyerek kadınları kapsamlı bir şekilde bilgilendirdi. KOTO Ticaret Sicil Müdürü İsmail Özkulun sunumları KOTO Araştırma ve Dış Ticaret Servisi Müdürü Özlem Taşkırın ev sahipliğinde 22 kişilik 2 ayrı kadın grubuna Kooperatif nasıl kurulur Şart ve yükümlülükleri nelerdir konularında ve Odamızın diğer faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Toplantının kendileri için oldukça önemli olduğunu ve aktif istihdama katılmaları noktasında teşvik ettiğini ifade eden Saraylı ve Örcünlü kadınlar kooperatifleşme yolunda ilk adımı atmış oldu.

attachment-37603-1-3d457227e2aa4d88b45e011cc77cf7a4-1552381881.jpg?

12 Mart 2019 - Ekonomi

Muhabir Bugün KocaeliYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?