Reklamı Kapat

MHP'li Ayhan Arpacı, “Sibel Gönül seçilmezse bizim seçilmemizin anlamı olmaz”

“Nevzat abi kibirli bir adam. Sibel hanım böyle değil” cümlesi ile çok tartışılacak açıklamalarda bulunan Cumhur ittifakı MHP İzmit Belediyesi 5. Sıra Meclis üyesi adayı Ayhan Arpacı, “Sibel Gönül’ün mutlaka seçilmesi lazım. Sibel Gönül seçilmezse bizim meclis üyeliğimizin bir anlamı olmaz” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart yerel seçimlerinde kritik ilçe olan İzmit’te Cumhur İttifakı ortağı MHP’yi temsilen 5. Sıra meclis üyesi adayı olan Dr. Ayhan Arpacı gazetemizi ziyaret etti. Yerel seçim öncesi değerlendirmede bulunan Arpacı, “Gücüm yettiği müddetçe, o belediyede olduğum sürece belediyenin kaynağı milletten yana kullanılması için mücadele edeceğim” dedi.

BİZ AKP’NİN DEĞİL CUMHUR İTTİFAKI ADAYIYIZ

İlk olarak bir konuda bilgi vermek istiyorum. Diyorlar ki Ak Parti'nin adayı oldu. Ya öyle bir şey yok. Biz AK Parti'nin adayı değiliz, biz cumhur ittifakının adayıyız. Gücüm yettiği müddetçe o belediyede olduğum sürece belediyenin kaynağı milletten yana kullanılmasını takip edeceğim.

BELEDİYE KAYNAKLARI İSRAF EDİLMEYECEK

Biz AK Partili belediye başkanlarının her dediğini yapmıyoruz. Doğruyu yanlışı ayırıyoruz. Mesela benim en hassas olduğum noktalardan biri belediyenin kaynaklarının israf edilmesi. Bu konuda çok hassas olacağız. Örneğin İzmit'in en zenginlerinin çocuklarına bisiklet dağıtılması israftır. Bu yanlış.

BELEDİYENİN BASKETBOL KULÜBÜNE KÜLLİYEN KARŞIYIM

Belediyenin basketbol kulübü var. Külliyen karşıyım. Belediyenin profesyonel takımı olmaz. Belediye sadece amatör spor kulüplerine destek olur. Belediye ile kulübün ne alakası olabilir. Mesela bu helal olmayan bir iş.

ÜLKÜCÜLER ŞU AN DEVLET YÖNETİYOR

Aydın Ünlü, kim ne diyorsa desin son 20-25 yılda Kocaeli’nin en başarılı il başkanıdır. Niçin söylüyorum? İzmit belediyesinin 50 yıldan bu yana bir tane meclis üyesi MHP'den yok.  Bir tane istifa etmiş geçmiş 25 sene önce. Şimdi üç tane banko seçilebilecek yerde beş tane sokmuşsun. Bu siyasi bir kazanım bir başarı değil mi? Mesela şimdi üst kademeye baktığın zaman ülkücüler gerçekten kadrolaşıyor.

YEREL DE BEKA YOK DEMEK KASITLI BİR SÖYLEMDİR

FETÖ en büyük kazanımını maddi gücünü nasıl sağladı belediyeler vasıtasıyla sağladı. PKK en büyük kazanımını o bombaların taşınmasını döşemesini hepsini belediyeler vasıtasıyla sağladı. Nitekim belediye ana siyasetin hükümetin maddi ve seçmen bakımından kaynağı. Yani belediye burada çalışırsa hükümet de uyanıyor. Yani belediyenin beka ile ilgisi olmadığını söyleyen adam kasıtlı yapıyordur. Belediye olmazsa hükümet de olmaz. Yani belediye seçimini kaybedersen hükümeti de kaybedersin.

GÖNÜL SEÇİLMEZSE BİZİM SEÇİLMEMİZİN ANLAMI YOK

Sibel Gönül’ün mutlaka seçilmesi lazım. Sibel Gönül seçilmezse bizim meclis üyeliğimizin bir anlamı olmaz. Şimdi biz ne için adayız biliyor musun? Ben sana en başından anlatayım. Şimdi düşünsene ülkücüsün adamın biri çıkıyor sürekli sana hakaret ediyor ve sonra birlikte yol yürüyorsun. Üç ay uzaktan izledim 15 Temmuz oldu jeton düştü bende.

SİBEL GÖNÜL ASLA KİBİRLİ DEĞİL!

Ben açık ifade edeyim; Sibel hanım çok iyi bir insan, bunu Sibel hanıma da söyledim. Nevzat Doğan'dan avantajı ne biliyor musun? Çok daha sıcak bir insan, çok daha halka yakın bir insan. Şimdi bizim doktorlarda bir kibirlilik var. Nevzat abide de bu çok net belli oluyor. Nevzat abi kibirli bir adam. Sibel hanım böyle değil. Ben ona bir sürü projeden bahsettim hepsine tamam dedi düşünelim yapalım.

BİRİNCİ AMAÇIM UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

Şimdi benim bildiğim benden başka doktor yok mecliste.  Örneğin benim en büyük çalışmam ne olacak biliyor musun? Uyuşturucu. Yani uyuşturucu öyle polisle, jandarmayla, helikopterden adam indirmekle olmaz. Onun belli bir yöntemi belli bir eğitim planlaması vardır. Uyuşturucunun önüne nasıl geçersin biliyor musun? Çocuğun uyuşturucu ile buluşmasını engellersin. Yani ben mesela hayatımda hiç esrar görmedim. Yani birinci planım uyuşturucu ile mücadele. Bu AMATEM vücut bağımlılığının sadece tedavisi için. Yeni yapılan kent hastanesi AMATEM gibi bir şey olacak. İzmit'e baktığımız zaman  muhafazakar bir kent. Uyuşturucu dinen de en büyük haramlardan bir tanesi. Alkolde öyle esrar da öyle. Ama Türkiye’de üç beş ilin içinde Kocaeli hatta İzmit. Ben İzmit'te bunun alt yapısını oluşturmayı planlıyorum.

 

 

13 Mart 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün KocaeliYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Pasali - Ne anlation olm sen ne zirvalion Nevzat doganj ne kadar taniyon sen kimsin bi keree ?? Bak isine sasirmiss

Yanıtla . 1Beğen 13 Mart 11:33

Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?