Reklamı Kapat

İdris Ersoy’dan O Toplantı Hakkında Açıklama!

“İş yerleri bizim değil ki, gerekli yerlerden müsaade edilmesi lazım” cümlesi ile toplantının kendisi dışında planlandığını ifade eden Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “İşçi kadrosuna geçişler ilgili problemler var bu problemleri iletiyoruz. Fatma Hanım davet ederse ona da katılırız” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ak Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül’ün İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Personeli ile buluştuğu toplantı hakkında değerlendirmelerde bulunan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, dertlerinin sadece işçiler olduğunu ve süreçte asla taraf olmadığını söyledi.

HÜRRİYET’İN ZİYARETİNDEN ASLA RAHATSIZ OLMADIK

“Mesele şudur. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde CHP adayı Hürriyet hanımın belediyeyi ziyaret etmesinden bizim her hangi bir rahatsızlığımız yok.  Biz bunu eleştirmedik. Zabıtalara emir verilmiş CHP adayını içeri sokmayın denilmiş. Zabıta görevini yaparken, eski SKM görevlisi parti üyesi kişi görevini yapan personel için “20 gün sonra sizle görüşürüz” gibi ifade kullanılmış. Biz bunu eleştirdik. Aldığı emiri yerine getirmeye çalışan işçiyi tehdit edilmesi doğru olmadığını söyledik. CHP adayı Hürriyet’in ziyaret etmesinden asla rahatsız olmadık.

İŞÇİLERİN PROBLEMLERİNİ AKTARIYORUZ

İkinci konu ise şudur. Bu iş yerleri bizim yönetimimizde değil. İş yerlerinde izin alındıktan sonra dolaşılabilir. Biz de davet edilirsek katılırız. İşçi arkadaşlarımızın sorunlarını iletmek adına o toplantıya katıldık. İşçi kadrosuna geçişler ilgili problemler var bu problemleri iletiyoruz. İş yerleri bizim değil ki, gerekli yerlerden müsaade edilmesi lazım. Geldiğinde bizi de çağırırlarsa katılırız. İşçilerin problemlerini aktarırız. Derince’de bu oldu ve biz ikisini de katılırız. Fatma Hanım davet ederse ona da katılır. Fikirlerimizi anlatırız. Mesele bundan ibarettir.

 

14 Mart 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün KocaeliYorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?