Kocaeli Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştiriyor!

Kocaeli Üniversitesi, Araştırma Üniversitesi olma yolunda bugün üniversite çalışanlarının duygu ve düşüncelerini aktardığı ve çözüm önerdikleri ’Mutlu Çalışan Çalıştayı’ bugün gerçekleştirildi.

Ömer Faruk Güler
Ömer Faruk Güler Tüm Haberleri
Kocaeli Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştiriyor!
Kocaeli Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştiriyor!
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Üniversitesi Araştırma üniversitesi olma yolunda topluma sunacağı; araştırma geliştirme, eğitim, sağlık ve toplumsal katkı hizmetlerinin daha kaliteli yürütülebilmesi açısından çalışanların duygu düşüncelerinin alınmasının yanında, kuruma yönelik düşündükleri olumlu-güçlü yönleri ile olumsuz-zayıf yönlerini ve çözüm önerilerini ortaya koyarak, yaşanan sorunların çözümlerine ilişkin kurumsal uygulamalar oluşturmak ve her bir çalışanı çözüm ortağı olma konusunda teşvik etmek amacıyla 9 masadan oluşan MUTLU ÇALIŞAN ÇALIŞTAYI bugün saat 10.00’da Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Kocaeli Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştiriyor!

REKTÖR AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPTI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan çalıştayda Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk yaptığı açılış konuşmasında şunları dile getirdi, “ Kocaeli Üniversitesi 32 yıllık bir üniversite. Bir ağaç hayal edelim. Bu ağacın kökleri var. Bu kökler pek çok koldan oluşuyor. Bu kökler sayesinde ağaçlar yetişebiliyor ve gelişiyor. Üniversiteleri de bir ağaca benzetirsek çalışanları da bu ağaçların kökleri gibi görebiliriz. Çalışanlarımızla birlikte daha iyi noktalara varacağız.

“ÜNİVERSİTEMİZ ÇALIŞANLARIMIZIN İKİNCİ EVİ”

Akademik çalışma arkadaşlarımızın mutlu olabileceği, huzurlu, şeffaf, adil, katılımcı, aile sıcaklığında çalışma ortamı oluşturmak istiyoruz. Çünkü çalışanlarımızın çoğunluğu büyük bir kısmı üniversitemizde yaşıyor. Arkadaşlarıyla, öğrencilerimizle, eşlerinden ve kendi çocuklarından daha fazla haşır haşır oluyorlar. Kısacası üniversitemiz çalışanlarımızın ikinci evi. Bu nedenle her konuşmamda biz “Kocaeli Üniversitesi ailesiyiz” cümlesini samimiyetle kullanıyorum. Otuz yıldır bu üniversitede çalışan, bu üniversitede on yıldır idari görev yapan biri olarak bunu samimiyetle söylüyorum.

Kocaeli Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştiriyor!

“ÇALIŞANLARIMIZI ÇÖZÜMÜN BİR PARÇASI OLARAK GÖRÜYOR”

Aile olmak, paylaşmak demek. Aynı masada oturup konuları tartışmak demek. Akıl akıldan üstündür deyip her görüşe kulak açmak demek. Ortak akılla yönetmek demek. Bizler de bu anlayışla yönetime geldiğimiz ilk andan itibaren çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyor, her hafta rektörlük makamında akademik ve idari personellerimizi ağırlayarak önerilerini dinliyoruz. Çalışanlarımızı çözümün bir parçası olarak görüyoruz.

“ÜNİVERSİTEMİZİ DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIMA İMKANI BULACAĞIZ”

Bugün ise daha büyük ve geniş bir kesimden katılımla sistematik olarak çeşitli konuları el alacağız bu çalıştayla sizleri değerli fikir ve önerilerini dinleyeceğiz ve bunlardan çıkarttığımız sonuçlarla üniversitemizi daha iyi noktalara taşıma imkanı bulacağız. Her konuşmamda ifade ediyorum. Biraz önce de söyledim. Biz mutlu bir üniversiteyiz. Ve bunu koruyup daha da pekiştirmek için gereken ne ise yapmaya hazırız. Çünkü mutlu bir çalışma iklimiyle başarı arasında doğru bir orantı mevcuttur. Eğer başarımızı marka değerimize arttırmak istiyorsak bu da ortamı sağlamamız gerekiyor ve bugün de bu amaçla bir arada bulunuyoruz.

Kocaeli Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştiriyor!

MUTLU ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI'YI DA YAPMAMIZ GEREKLİ”

Ama sadece mutlu çalışan çalıştayımız yetmeyecek. Bu Mutlu Çalışan Çalıştayı'nın bana çağrıştırdığı bir şey, Mutlu Öğrenci Çalıştayı'yı da yapmamız gerektiğidir. Mutlu Öğrenci Çalıştayı'yı da yaparak öğrencilerimizin de paydaşımız olmasını sistematik bir şekilde, yani hamasi bir şekilde değil, sistematik bir şekilde fikirlerini alarak kendimizi daha iyi noktaya taşımamız önemli olacaktır. Türkiye’de ilk kez bir kurum; Çalıştay hazırlıkları sürecinde 9 farklı konu başlığında en alttan en üst kademede emek veren tüm çalışanlarına eşit bir şekilde aynı masada söz hakkı tanıyarak; duygu, düşünce ve önerilerini objektif bir şekilde ortaya koymasına fırsat sunmaktadır."

ÇALIŞTAYDA GÖREV ALACAKLAR

Çalıştayda ilk olarak Toplumsal Katkı Koordinatörü Prof. Dr. Elif Karagün’ün çalıştay bilgilendirme yaptı. Çalıştay tamamen bilimsel ele alınarak profesör, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi gibi akademisyenlerin yanında, 1. Kademede yönetici olmayan idari ve teknik personel, güvenlik ve hizmetliler içerisinden elektronik kura yöntemiyle rastgele seçim yapılarak; “Yönetim Masası”, “Liyakat, Özlük Hakları Ve Kurumsallaşma Masası”, “Sağlık Ve Güvenlik Masası”, “Kişilerarası ve Kurumsal İletişim Masası”, “Sosyal Ve Kültürel Yaşam Masası”, “Kişisel ve Mesleki Gelişim Masası”, “Ekip Çalışması ve Dayanışma Masası”, “İş Etiği ve Nezaket Masası”, “Kentte Yaşam Masası” başlıklı masalarda kendilerini ifade etmelerine fırsat sunacaktır. Bu masalarda moderatör olarak; Prof. Dr. Ümit Alnıaçık, Prof. Dr. Müslüm Akıncı, Prof. Dr. Sedat Özel, Prof. Dr. Aslıhan Polat, : Prof. Dr. Ayşe Günsel, Prof. Dr. Alpaslan Fığlalı, Doç. Dr. Fatih Akbulut, , Doç. Dr. Serpil Gerdan ve Doç. Dr. Banu Küçüksaraç, raportör olarak da; Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Yıkılmaz, Arş. Gör. Refik Erdem Koç, Arş. Gör. Mehmet Mert Dermenci, Arş. Gör. Çağla Çelebi, Öğr. Gör. Dr. İnci Özdemir, Öğr. Gör. Asiye Güngör, Arş. Gör. Ahmet Talha Ağca, Arş. Gör. Ebrar Doğan, Arş. Gör. Dr. İremcan Güngör, Arş. Gör. Dr. Gözde İslamoğlu, Dr. Hanife Yılmaz Abaylı, Dr. Ezgi Şişman, Arş. Gör. Jale Balkaş, Arş. Gör. Mehmet Taş, Arş. Gör. Dr. Murat Çolak, Arş.
Gör. Tuğçen Hatipoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Cihan Necmi Günal, Arş. Gör. Maksud Emre Mülazımoğlu görev almakta. Tespitler aşamasından çıkan sorun ve çözümlerin ele alındığı Çözümler aşaması da raporlama sonrasında yöneticilerle planlanacaktır.

Kocaeli Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştiriyor!
Kocaeli Üniversitesi Bir İlki Gerçekleştiriyor!

Ekli Dosyalar

30 Nis 2024 - 11:44 - Eğitim

Mahreç  Ömer Faruk Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Bugün Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Bugün Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.