Reklamı Kapat

Kıdem Tazminatını Hedefe Koydular

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu İl Temsilcisi Emine Çalık, gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; ekonomi paketini kabul etmiyoruz, kıdem tazminatı hakkımızı reform adı altında sermayeye peşkeş çekilmesine karşı çıkıyoruz” dedi

Büyütmek için resme tıklayın

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu İl Temsilcisi Emine Çalık, kıdem tazminatının kaldırılmasının gündeme geldiği reform paketiyle ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Eğitim İş Kocaeli Şube binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Çalık’ın yanısıra, Eğitim İş Şube Hukuk Sekreteri Cem Uçak ve Eğitim İş Örgütlenme Sekreteri Özgür Dokuz katıldı.

emine-calik.jpg?

“ÜLKEDE EKONOMİK KRİZ VAR”

Çalık basın açıklamasında, “AKP iktidarı, geçmişte olduğu gibi bugünde krizin yükünü emekçilere “reform paketi” olarak ödetmek istemektedir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı “reform paketi”; işçi, memur, emekli ve dar gelirli vatandaşı acı reçeteye mahkum edecektir. Ülkede bir ekonomik kriz var ve üstü “reform paketi” ile örtülemeyecek kadar büyüktür. Açıklanan paket işçilerin, emekçilerin yaşam şartlarını daha da kötüleştirecektir” dedi.

“SERMAYEYE PEŞKEŞ ÇEKİLMEK İSTENİYOR”

Emine Çalık sözlerini, “Açıklanan “ekonomi paketinde” kıdem tazminatının bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edileceği ve bu doğrultuda kıdem tazminatının reform gerçekleştirileceği açıklandı. Çalışanların alın teriyle kazandıkları ücretlerinden kesilen paralarla oluşan kıdem tazminatı fonu bir kez daha reform paketi adı altında iş adamlarına ve sermayeye peşkeş çekilmek istenmektedir” ifadeleriyle sürdürdü.

emine-calik-1.jpg?

“KIDEM TAZMİNATINI HEDEFE KOYDULAR”

“Sermaye ve yandaş iş adamlarına sık sık çıkartılan vergi affı yasaları adaletsizliğe neden olmaktadır, açıklanan kurtarma paketleri de vatandaşları öfkelendirmektedir” diyen Emine Çalık, “Toplumun tüm kesimlerini oluşturan emekçiler ve emek örgütleri, şüphesiz ki yeni paketlerin ve saldırıların tehdidi altında olmaya devam edecektir. AKP hükümeti son yıllarda milyonlarca emekçinin çalışma yaşamını kuralsızlaştırmakta, iş güvencelerini ortadan kaldırmak istemekte ve kıdem tazminatı hakkını hedefe koymaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

img-5304.jpg?

“HIZLA KENDİNİ HİSSETİRİYOR”

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu İl Temsilcisi Emine Çalık, sözlerini, “İktidar, ekonomi paketinden ve kıdem tazminatı hakkına göz dikmekten vazgeçmelidir. Ülkemizdeki ekonomik kriz yurttaşlar üzerinde artan bir hızla kendini hissettirmektedir. Krizin yükünü emekçilerin, çalışanların ve yoksulların sırtına yükleyenlerden ilk fırsatta hesap sorulacağını belirtiyoruz. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; ekonomi paketini kabul etmiyoruz, kıdem tazminatı hakkımızı reform adı altında sermayeye peşkeş çekilmesine karşı çıkıyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

12 Nisan 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?