Reklamı Kapat

Doğan ile Hürriyet Ne Konuştu?

31 Mart yerel seçimleri sonucu 10 bin oy farkla başkan seçilen Fatma Kaplan Hürriyet, bugün mevcut başkan Nevzat Doğan’dan görevi devraldı. Peki ikili o an ne konuştu? İşte cevabı…

Büyütmek için resme tıklayın

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet mazbatasını almasının ardından resmi başkan olarak Belsa’ya vatandaşlarla görevi devralmaya gitti. Nevzat Doğan’dan göreve devralan Hürriyet resmen Belsa’da göreve başladı.

BELEDİYECİLİK KUTSAL OLDUĞU KADAR ZOR İŞ

 Görevi Hürriyet’e devreden Nevzat Doğan makamda yaptığı konuşmada: “Burası şu anda tarihi gün yaşıyor. Demokrasinin bir anlamda erdemleri tecelli ediyor. Halkın iradesi tecelli ettiğinde gereğini en güzel şekilde yapmak lazım. Hepimiz için son derece zarif bir şekilde bu süreci yürütüyoruz. 10 yıl önce böyle bir heyecanı yaşamış sizin gibi vekillikten başkanlığa gelmiştim. O zaman İzmit kağıt üstündeydi 5 belediye vardı. 10 yıl içerisinde belediyelerin bir çatı altında toplanması şehre yeni hizmetler kazandırdık. Çeşitli zorluklar oldu. Belediyecilik kutsal olduğu kadar zor iş.  Eksiklerimiz hatalarımız vardır. Aldığımız noktadan daha iyi noktalan getirdik. Bütçemizi 5 kat büyüttük şu anda da iddialı belediyemiz var.

SİZE VERECEĞİM MÜHÜR ÇOK ÖNEMLİ

El elden üstündür. İnşallah bu çıta daha da yukarı çıkar . Bu çalışmaları yaparken her zaman şehrin kaygılarını önde tuttum. Size vereceğim mühür çok önemli. Bazen siyasi risklerde aldım. Bazı rantçılar, her dönemin adamı iş adamları, medya ve taşeronları bunların hepsiyle mücadele ettim. Sizi de bu anlamda bu tür şeyler bekliyor. Doğru yolda giden insanlar bunları aşabiliyorlar. Ben çocuk doktoru olarak bu şehre bebekmiş gibi yaklaştım. Demokrasinin tecellisini sağlayan halkımıza teşekkürler.

KİMSEYLE SÜRTÜŞMEM OLMADI

Siz artık bizimde başkanımızsınız. Bu hizmetleri sunarken 1400 kusur çalışma arkadaşıma teşekkür ediyorum. Sizinle kaderimiz benziyor ben ilk geldiğimde de meclis muhalefetteydi. İçim rahat bir şekilde görevimi devrediyorum. Kimseyle ne şahsın ne de bir başka nedenle sürtüşmem olmadı. Mutlaka olduysa belediyenin veya vatandaşın menfaatini düşünüyorum. Ben 10 yıl boyunca kendi telefon faturamı bile kendim ödedim. Bu belediye çok eski, Osmanlı’dan beri gelen başkanlar olmuş. Bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BÜTÜN PERSONEL BANA EMANET

Daha sonrasında söz alan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet: “Hizmetleriniz için kente kattıklarınız için teşekkür ediyorum. Hizmetin partisi ve siyaseti olmaz. Biz bu anlayışla yola çıktık. Bu anlayışla devam edeceğiz. Kendisi kapıda karşıladı teşekkür ediyorum. Kentimiz için hayırlı uğurlu olsun. Büyük bir inanç ve kararlılıkla devam edeceğiz. Asıl hizmet dönemi şimdi başlıyor. İçiniz rahat olsun bütün personel bana emanet. Ben açlığı yaşadım alın terinin değerini bilirim. İşini namuslu yapan herkesin emeğini korumak benim görevim. Bundan sonra yapacaklarımız ile konuşacağız” dedi. Daha sonrasında Nevzat Doğan belediye mührünü Fatma Kaplan Hürriyet’e teslim etti.

15 Nisan 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti'ye oy vermediğiniz için pişman mısınız?