Reklamı Kapat

Hakan Yalnız Artık 4 Üst Düzey Yöneticiden Biri

Dünyanın Endüstriyel ve Ticari Lastik odaklı  tek şirketi  Prometeon’un Türkiye Fabrika Direktörü Hakan Yalnız Prometeon Lastik Grubu’nun globalde üst düzey görev alan 4 yöneticisinden biri olacak

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Dünyanın Endüstriyel ve Ticari Lastik odaklı  tek şirketi  Prometeon’un Türkiye Fabrika Direktörü Hakan Yalnız Prometeon Lastik Grubu’nun tüm dünyadaki üretiminin sorumluluğunu üstlendi. Prometeon Lastik Grubu’nun İtalya’daki genel merkezinde görev alacak olan Yalnız, şirketin Türkiye, Mısır ve Brezilya’daki fabrikalarının üretiminden sorumlu olacak. Nisan 2019 itibarıyla Prometeon Lastik Grubu’nda “Chief Manifacturing Officer” olarak rol üstlenecek olan Yalnız bu atama ile Prometeon’un globalde üst düzey görev alan 4 yöneticisinden biri olacak.Şirket tarihinde ilk defa üst düzey görevde bir Türk görev almış oldu.

2 DENEYİMLİ İSİM

Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerinin üretim üssü Prometeon Türkiye’nin İzmit’teki üretim tesislerinde Hakan Yalnız’dan boşalan  Fabrika Direktörlüğü görevine Nisan 2019 tarihi itibarıyla Bahadır Özer atandı. 1992 yılında ilk iş hayatına Pirelli’de başlayan ve o tarihten bu yana Türkiye’de ve globalde pek çok görev üstlenen Bahadır Özer lastik sektöründe önemli bir tecrübeye sahip bulunuyor.

HAKAN YALNIZ KİMDİR?

1967 yılında İzmit’te doğan Hakan Yalnız, ilk ve orta öğrenimini Türkiye’de gerçekleştirdikten sonra lise son sınıfta yabancı öğrenci değişim programı ile Amerika’ya gitti. Burada önce lise öğrenimini, sonrasında ise Güney Carolina Üniversite’sinde yüksek öğrenimini tamamladı. Lastik sektöründeki kariyerine 1995 yılında Pirelli’de başlayan Yalnız, şirketin “İyileştirme-Geliştirme” kısmında görev aldıktan sonra 1996-1999 yılları arasında Pirelli’nin Milano’daki Ar-Ge Merkezi’nde araştıma ve geliştirme asistanı olarak sorumluluk üstlendi. 1999 yılında Pirelli Türkiye Karışım Fabrikası Müdürlüğü’ne atanan Yalnız, 2003 yılında İtalya Torino’da bulunan Pirelli Fabrikası’nda Üretim Müdürü olarak görev almaya başladı. 2006 yılında ise Pirelli Türkiye’de Kalite ve Teknoloji Müdürlüğü görevine getirildi.

2008 yılında Pirelli’nin en son teknoloji ile tasarlanan Romanya Üretim Tesisinde Fabrika Müdürlüğü görevine getirilen Yalnız, 2013 yılında Türkiye’ye geri dönerek Pirelli Fabrika Direktörlüğü görevini üstlendi. 2017 yılında Pirelli ve Prometeon’un ayrılmasını takiben Prometeon Fabrika Direktörü olarak görev alan Yalnız aynı zamanda Prometeon Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliği sorumluluğunu da üstlendi.Evli ve iki çocuk babası olan Hakan Yalnız, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

BAHADIR ÖZER KİMDİR?

1967 Balıkesir doğumlu olan Bahadır Özer, ilk ve orta öğrenimi İstanbul’da tamamladı. 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özer, kariyerine 1992 yılında Pirelli Türkiye’de başladı. 1992 yılında Pirelli’nin İtalya Milano’daki Ar-Ge Merkezi’nde Kamyon Asistanlığı sonrasında Teknoloji Asistanlığı gibi görevler üstlendi. 1997 yılında Pirelli Türkiye’de Teknoloji Kalite Müdürü olarak göreve gelen Özer, 1999 yılında Kamyon Üretim Müdürlüğü görevini üstlendi. Özer, daha sonra sırasıyla, Radial Oto Kalite Müdürlüğü, Radial Oto Üretim Müdürlüğü, Ar-Ge Müdürlüğü ve Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Özer, son olarak 2016 yılından bu yana Prometeon Lastik Grubu’nun Çin’deki Ar-Ge Merkezi’nin Direktörlüğünü yürütmekteydi. Evli ve iki çocuk babası olan Özer, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

28 Nisan 2019 - Otomotiv

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?