Reklamı Kapat

EYT'liler Sosyal Medya Çağrısı! Fotoğraflı Paylaşın!

Gönül Boran Özüpak başkanlığındaki Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT SYDD), EYT'lilerden SGK ikramiye ve maaş hesaplama bölümünden dökümleri çıkarıp TC'lerinin üstünü çizerek sosyal medya sayfalarından ve derneğin facebook hesaplarından paylaşmalarını istedi.

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Video için play'e tıklayın

Gönül Boran Özüpak başkanlığındaki Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT SYDD),  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi partilerlerle yapacakları görüşmelerde sunmak üzere EYT'lilerden SGK ikramiye ve maaş hesaplama bölümünden dökümleri çıkarıp TC'lerinin üstünü çizerek sosyal medya sayfalarından ve derneğin facebook hesaplarından paylaşmalarını istedi.

 EYT SYDD Koordinatörü Alper Özüpak, Youtube video sitesinden yaptığı görüntü paylaşımla, EYT'lilere önemli çağrıda bulundu.  Özüpak, şöyle konuştu:

"Ben de mağdurum, Aylık Bağlanma Oranı (ABO) mağduru, EYT mağduruyum. Bugün emekli olasam bin 93 lira emekli maaşı alacağıım. Bu mağduruyietlerimi sizinle paylaşacağım. Sen de 'mağdurum' diyorsan bir video çekerek EYT SYDD facebook sayfalarında yayınlanması için bize gönderin biz yayınlayalım. Bu mağdruriyetleri hep beraber bitereceğiz. 1999 yılında elimizden alınan hakları geri alana kadar mücadelemiz devam edecek. Biz hamklıyız, EYT kazanacak."

"Bizi kucaklayan bir siyasi anlayışı beklemekteyiz"

Özüpak, birden çok sorunları olduğuna işaret ederek, "EYT, ABO, kıdem tazminatı, staj mağduriyeti. Bunlar hep ayrı ayrı başlıklar. Bizi zorlayan yaşam şartlarında bizi kucaklayan bir siyasi anlayışı beklemekteyiz. Bizi şu ana kadar maalesef kabullenen hiçbir siyasi görüş olmadı. Bize desteklediklerini sunuyorlar ama arkalarında bıraktıkları izlerde bizi tamamen savunrmadıkları ortaya çıkıyor. Bundan doylayı EYT'liler olarak kendi savunma sistemimizi oluşturmalı, yan yana gelmeliyiz ve birlik olmalıyız. EYT SYDD, düne kadar yan yana gelemeyen milyonları yan yana getirmeye çalışıyor. Ve milyonlar yan yana geliyor. Bu büyük bir başarıdır. Bunun devam etmesi gerekiyor" diye konuştu.

Herkesi davaya sahip çıkmaya çağırıyorum

Siyasi arenada kitlesel olarak hareket ettikleri başaracaklarını dile getiren Özüpak, şunları ifade etti: "Hep beraber başaracağız. EYT zamanla çözülecektir. Ayrılıklarımızdan dolayı da sıkıntı yaşamaya devam edeceğiz ama biz bunu gidermek için bir çalışma başlatıyoruz. Bugün ben emekli olsam bin 93 lira maaş alacağım. Bunu bütün platformlara yaymalıyız. Cumhurbaşkanımız bana 'çift dikiş' diyor. Bana bin 93 lira vermesin, hayatımı idame ettirebileceğim maaş versin ben çalışmayayım. Bin 93 lira ile hayatımı idame ettiremem. Bundan dolayı bütün maaş sorunu olan arkadaşlarım SGK ikramiye ve maaş hesaplama bölümünden dökümleri çıkarıp TC'sinin üstünü çizerek sosyal medya sayfalarından, derneğimizin facebook hesaplarından paylaşsın, bize göndersin. Biz bunları dosya haline getireceğiz. Bunları biz siyasilere götüreceğiz. Ne kadar çok doküman elimizde olursa o kadar çok ses getiririz. AK Parti, CHP, MHP ve diğer partilere gönderelim. Cumhurbaşkanımıza elden verelim. Bu mağduriyetin bitmesi için önce bizim sorunlarımıza sahip çıkmamız lazım. Herkesi davaya sahip çıkmaya çağırıyorum. Bizler emek verirsek karşılığını alacağız. Biz, biz olmadıktan sonra kesinlikle her gelen darbede yıkılırız. Bunun için birbirimizin yanında olmalıyız. Çağrımız üzerine dokümanlar gelmeye başladı. Bunları EYT SYDD'ye bildireceğim. Bizler biriz, bir bütünüz. Çocuklarımız için, onların geleceği için... Biz sadece emeğimiz için buradayız. Yaşlandığımızda limon satmayalım. Suriyelilere sahip çıkılsın ama öz vatandaşlar da unutulmasın. Biz bu vatan için canımızı veriyorsak bize de sahip çıkılmalı. Sonuna kadar pirimlerimizi ödüyoruz... Bizim hükümetle, devletle işimiz yok. Gasbedilen haklarımızın verilmesini istiyoruz. EYT SYDD her zaman EYT'lilerin yanında olacaktır."

14 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?