Reklamı Kapat

Hürriyet, İzmit'in Borcunu İstedi!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının hemen ardından İSU Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSU'nun İzmit Belediyesi'ne 5 milyon lira borcu olduğu ortaya çıktı. 

Haber  Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İSU'NUN İZMİT BELEDİYESİNE BORÇU VAR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının hemen ardından İSU Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSU'nun İzmit Belediyesi'ne 5 milyon lira borcu olduğu ortaya çıktı. 

BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENSİN

İSU Genel Kurulunda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet söz istedi. Hürriyet, “Bizim de İSU’dan dolaylı yoldan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden 5 milyon TL alacağımız var. Acaba İzmit halkının bu parası ne zaman ödenecek? Bayramdan önce ödenirse çok memnun oluruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise, “Yahya Kaptan’daki K2 Kavşağı projesinden bizim de İzmit Belediyesi'nden 5 milyon TL alacağımız var. İzmit Belediyesi o protokolde üzerine düşenleri yerine getirmedi” dedi. 

Bunun üzerine Hürriyet, “o protokol hukuka aykırı. Gerekirse bir hukukçu o protokolün hatalı ve hukuka aykırı olduğunu anlatırım” dedi. Büyükakın, “İzmit Belediyesi sözünü tutmadı” ifadelerini kullandı.

Hürriyet, “Sizin partinizin başkanıydı benden önceki başkan. Gidin Nevzat beyden tahsil edin. Gerekirse kişisel borç düzenleriz. Ben İzmit halkı adına o parayı istiyorum” dedi. 

Büyükakın da, “Bizim de İzmit Belediyesi'ne ücretsiz tahsil ettiğimiz arsalar var. Biz de bunları geri mi isteyelim?” diye sordu.

Hürriyet ise, “Ben parayı İzmit adına istiyorum” dedi.

Büyükakın buna cevaben, “Siz isteyince İzmit adına istiyorsunuz da biz isteyince kendimiz için mi istiyoruz? Biz de bu vatandaşa hizmet ediyoruz” dedi. Büyükakın konun özel olarak konuşulmasını istedi. 


16 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Kandıra'ya Çöp Tesisi Kurulsun Mu?