Reklamı Kapat

Yıldız Sunta İşçilerinden Cumhurbaşkanına Mektup!

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Yıldız Sunta ‘da yaşanan mağduriyetleri Meclis kürsüsünden dile getirdi. Vatandaşların seçim değil geçim sıkıntıları olduğunu belirten Akar, AKP’nin yaşanan ekonomik krize rağmen hiçbir tedbir almadan sadece seçimi düşündüğünü söyledi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Milletvekili Haydar Akar etiketli tüm içerik için tıklayınız" target="_blank" rel="noreferrer noopener"> Kocaeli Milletvekili Haydar Akar etiketli tüm içerik için tıklayınız"> CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Yıldız Sunta ‘da yaşanan mağduriyetleri Meclis kürsüsünden dile getirdi. Vatandaşların seçim değil geçim sıkıntıları olduğunu belirten Akar, AKP’nin yaşanan ekonomik krize rağmen hiçbir tedbir almadan sadece seçimi düşündüğünü söyledi.

TÜNELİN SONUNDA IŞIK DEĞİL DRAM VAR

Türkiye’nin hızlı bir şekilde ekonomik çöküşe doğru gittiğinin altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, tünelin ucunda ışık değil yeni dramlar olduğunu söyledi.

Türkiye’nin sanayi Başkenti Kocaeli’den örnek veren Akar, Türkiyenin ilk 500 firması içinde olan yüzde 40 ihracat yapan toplam 680 içinin ekmek kapısı olan Yıldız Sunta’nın kapısına kilit vurmak zorunda kaldığını söyledi.

İşverenin iyi niyetli olduğunu belirten Akar, buna rağmen işverenin işçilerin çıkışını yapacak elektirk parasını dahi ödeyememesinin AKP’nin yönetmiş olduğu ekonominin sonuçları olduğu söyledi.

İŞÇİNİN CUMHURBAŞKANINA YAZDIĞI MEKTUBU OKUDU

AKP’nin Türkiye’nin gerçek problemlerine kulak vermesi gerektiğine dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Yıldız Sunta işçilerinin CİMER’den Cumhurbaşkanına yazmış oldukları mektubu okudu.

İşte Akar’ın Meclis kürsüsünden okuduğu mektup şöyle;

‘Sayın Cumhurbaşkanımız, Yıldız Sunta çalışanları olarak size ulaşmak için video çektik. Seçimden önce böyle bir çalışma yapmadık, seçimi provoke etmek anlamına gelmesini istemedik. Altı aydır maaşlarımızı alamadık, altı aydır üretim yapılmıyor; yine de Allah patronumuzdan razı olsun. Patronumuzun 'Üretimin olmamasına üzülmüyorum da çocuklarımıza maaş veremiyorum ya ona üzülüyorum demesi bizi duygulandırdı. 'Kriz zamanında işçi atmalıyız.' denildiğinde 'O işçilerin çocukları, eşleri var.' diyerek işten çıkarmayı reddetti’

Meclis kürsüsünden AKP Milletvekillerine seslenen Akar, hükümet yetkililerine ve Cumhurbaşkanına ulaşılarak derahl bu sorunun çözümüne yönelik adımlar atılması gerektiğini söyledi.

TÜPRAŞ DA YAŞANANLAR ÜLKENİN GERÇEK GÜNDEMİ

Kocaelide birçok fabrika da grev ve sorunlar olduğunu belirten Akar, Türkiye’nin en büyük rafinesi olan Tüpraş işçilerinin sorunlarını dile getirdi. AKP’nin çıkardığı İş Kanunlarıyla sermayenin yanında olduğunun altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, işçilerin haklı taleplerine rağmen olumlu bir sonuç alamamalarını eleştirdi. Emeğin ve işçinin desteklenmesi gerektiğini belirten Akar, TBMM’nin de Türkiye’nin gündemine yoğunlaşarak bu sorunlara çözüm getirmesi gerektiğini söyledi.

17 Mayıs 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?