Reklamı Kapat

Andız, “19 Mayıs, özgür ve bağımsız yaşama iradesinin simgesidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Ömer Faruk Güler
Ömer Faruk Güler Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “19 Mayıs 1919’da atılan tarihi adım vatanı işgal edilmiş, savaşlarda yorgun düşmüş yoksul halkımızın kendi kaderini eline aldığı, ayağını bağlayan zincirleri kırdığı bir milattır. Ulu Önder Atatürk’ün yolumuzu aydınlatan bu tarihi başlangıcıyla özgürlüğe ve bağımsızlığa âşık olan halkımız, boyunduruk altında yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir. 19 Mayıs, halkımızın özgür ve bağımsız yaşama iradesinin simgesidir” dedi.

CUMHURİYET BİZLERE ATATÜRK'ÜN EMANETİDİR

Cumhuriyet devriminin en önemli ilkelerinden birisinin devrimcilik olduğunu söyleyen Andız, "Devrimcilik; gençliği, değişimi ve dönüşümü ifade eder. Devrimci olmak Bekirağa bölüğünde Mustafa Kemal olmaktır. Cephelerde Nene HatunMenemen'de Kubilay, sokaklarda Deniz Gezmiş, çıkmaz sokakta Ali İsmail olmaktır. Bizler zulme karşı direnmeyi Cumhuriyet'in kurucusu Atatürk'ten öğrendik. Bu Cumhuriyeti O'ndan miras aldık. Bu Cumhuriyet bizlere Atatürk'ün emanetidir” diye konuştu.

ATATÜRK GENÇLERE HER ZAMAN GÜVENDİ

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk gençlerin ulusların geleceği olduğuna inanarak, gençlerin en iyi şekilde yetişmesi, özgüveni yüksek, ülkesine ve milletine bağlı kişiliklerle yarınlara hazırlanmasını istemiştir diyen Andız, “Gençlere her zaman güvenen Atatürk, onların aklın ve bilimin önderliğinde, ulusal değerlerini özümsemiş, özgürlük ve bağımsızlığı bir yaşam felsefesine dönüştüren kuşaklar olarak yetişmesini amaçlamış ve bu doğrultuda önemli adımlar atılmasını sağlamıştır. Cumhuriyet’i en iyi biçimde koruyup kollayacağına inandığı gençlere emanet etmiş, böylelikle de Türk gençliğine güvenini göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda etmekten bir an bile çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum “ifadelerini kullandı.

17 Mayıs 2019 - Siyaset

Muhabir Ömer Faruk Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?