Reklamı Kapat

EYT Ankara'da Kimle Görüştü? Ne İstedi?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili meclis gündeminde yeni gelişmeler beklenirken bu sabah bir televizyon programına açıklamalarda bulunan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı EYT gündemine dair önemli bilgiler verdi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, Ulusal Kanal'da Can Karadut'un sunduğu Günaydın Türkiye programına konuk oldu. EYT gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Avcı EYT için Ankara'da görüşme olduğunu bilgisini verdi.

MASAYA NE ZAMAN OTURULACAK?

Avcı EYT için, "İrili ufaklı tüm bu sosyal konularla ilgilenen derneklerle bir araya gelmeye, bir çalıştay mı diyelim komisyon kurup onlarla bütün mağduriyetleri enine boyuna tartışıp bir sonuç bildirgesi ortaya koyup bununla birlikte masaya oturalım diye düşünüyoruz. Gönül başkanımızın zaten bu konuda bir çalışması, bir çabası var. Yönetim olarak da aynı şekilde onun yanında bu konularda kendisine destek veriyoruz. 

"MAĞDUR EDEN TARAF BELLİ"

Açıklamalarına devam eden Avcı, "Sevginin, kardeşliğin hakim olduğu bir alan göreceksiniz. Dediğim gibi, sevgi her şeyi çözüyor. Biz de bunu bekliyoruz. Bizi masanın bir kenarına çağırın. Bu mağduriyeti, biz kendi kendimize yaşamadık. 'Bir gece kalktık işte, mağdur olmuşuz, kim yaptı acaba' demedik. Mağdur eden taraf, belli."

"ANKARA'DA GÖRÜŞME OLDU"

Ankara'da bazı temasların olduğunu anlatan Avcı şunları söyledi, "Şunu ben anlayamıyorum. Şimdi şu var. Diyor ki, 'Gelin' diyor, 'Siz de gelin masaya, görüşelim' diyor, bir siyasi parti genel başkan yardımcımız, grup başkanvekilimiz. Kendisiyle Ankara'da görüştük. 'Hazırlıklarınızı yapın, kaç kişi var, ne kadar maliyeti var.' Ben de aynen bu şekilde dedim. 'Sayın başkanım' dedim. 'Bu mağduriyeti kendi kendimize yaşamadık. Kendi isteğimizle de yaşamadık. Sayıyı, rakam ben niye araştırayım?' Onun için, bunu bize kim yaşattı? Devlet yaşattı. Biz başvurduk rakamları alamadık. Rakam vermediler. Şimdi ben mağdurum, sayımı bilmiyorum ama yaptığımız çalışmalar neticesinde aşağı yukarı bu rakamlar ortaya çıkıyor. 1-1.5 milyon arasında bir şey. Bunlar da peyderpey emekli olacak insanlar."

23 Mayıs 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?