Reklamı Kapat

Mehmet Fatih Yalçınkaya; “Biz Kocaeli’ye Dokunduk”

Türkiye’nin tanınan ismi ASAŞ Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Yalçınkaya, Kocaeli yerel basını ile buluştu. Yalçınkaya, “Yapılan yatırımlara bakın, Kocaeli bizim için değerli. Biz Kocaeli’ye dokunduk. Kocaeli’ye 60 milyon dolarlık bir yatırım yaptık” dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

85 ülkeye ihracat yapan 200 milyon dolarlık şirketin en önemli isimlerinden ASAŞ Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Fatih Yalçınkaya, Gürpınar suyun düzenlediği iftar programının ardından gazetecilerle bir araya geldi. Yalçınkaya, “AŞAS Group bünyesinde 30 senedir görev yapıyorum. Son 12 senemizde Gürpınar su firması için çalışıyoruz. Kocaeli’nde güzel işler yapacağız. İftar meselesi ile sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu oldum” dedi.

BİZ KOCAELİ’YE DOKUNDUK

Yapılan yatırımlara bakın Kocaeli bizim için değerli. Biz Kocaeli’ye dokunduk. Kocaeli’ye 60 milyon dolarlık bir yatırım yaptık. Fransa ’dan İtalya ’dan makinalar getirdik. Ekonomik süreç sonrası yine Kocaeli’ye daha çok istihdam ve yeni alanları açmayı hedefliyoruz. Neticede biz ülkemiz için mücadele ediyoruz. Ben sanayici olarak şunu söylüyorum birinci nesil çalışanların çocuklarının bizimle çalışması beni çok mutlu ediyor.

ÜLKEME GÜVENİYOR VE İNANIYORUM

Ekonomik kriz sadece ülkemizde değil, dünyada bir kriz var. Biz ihracat yapıyoruz. 80,85 ülkeye ihracat yapıyoruz. Dünyada bir daralma var. Ülkemizde belki bu etki biraz daha yukarda. Ancak dönem dönem bu krizler yaşanıyor. Ben ülkeme güveniyor ve inanıyorum. Allah’ın izniyle bu badirelerden çıkacağız.

DAHA KÖTÜ GÜNLERİ ATLATTIK

Ekonomik krize karşı uyarılarda bulunan Yalçınkaya, “Ciddi çalışmak, sıkı çalışmak lazım. İnancı kaybetmemek lazım. Su şişelerin ham maddeleri yurtdışından döviz olarak alıyoruz. Yurt içinde TL olarak sattığımızda ciddi olarak sıkıntı yaşıyoruz. İstediğimiz fiyat düzeltmelerini yapamıyoruz. Biz bugünlerden daha kötü günleri atlattık, hep birlikte atlatacağız.

BAŞKA ÇAREMİZ YOK

Eğer mücadele ruhunu kaybederseniz asıl o zaman kaybedersiniz. Önce inanmanız lazım. Ekonomik krizden ülke olarak çıkacağız. Çalışmak zorundayız. Bugün binlerce çalışanımız var. Biz çalışmak zorundayız. Eğer tecrübeli ve tecrübelerinizden ders alıyorsanız göreceksiniz başaracağız. Hedefler tuttu mu? Hayır tabi ki tutmadı ama gayrete çabaya devam. Başka çaremiz yok. Bunu bütün herkese tavsiye ediyorum.

CİDDİ SORUNLAR YAŞIYORUZ AMA…

Bu söylediklerim iyimserlik gibi düşünülmesin. Ne yapalım, umudumuzu mu kaybedelim. Biz bu krizlerden daha çok kötülerini gördük. Ben kendim yaşadım. Ortam çok güzel demiyorum, ben de ciddi sorunlar yaşıyorum ama asla pes etmiyorum. Hepimiz gayret içerisinde olmak zorundayız. Bir şeyler yapmak zorundayız.  Asla durmamak, durdurmamak lazım. Alternatif pazarlar arıyoruz.

BİZ ÜMİDİN YANINDA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

En kötü şey kötümser olmak, durmak olur. Elbette rakamları, gerçekleri görüyoruz. Ülkenin yükünü çeken sanayicilerdir. Biz ümidin yanında çalışacağız. Tedbir olarak ciddi tasarrufa gitmek zorundasınız. Bunu bireysel ve şirket olarak yapabilirsiniz. Biz zaman içerisinde çok ciddi yaşam standartlarımız yükseldi. Gardınızı almak zorundasınız. Bu zamanda biraz daha koşmaya çalışacaksınız. İşçi çıkarmayı sevmiyoruz. İnşallah o kısma gelmeyiz.

 

24 Mayıs 2019 - Ekonomi

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?