Reklamı Kapat

Kocaelispor'dan Muammer Çelik Açıklaması

Kocaelispor Yönetim Kurulu 13 Mayıs'ta almış olduğu Genel Kurul kararı sonrası oy kullanma esaslarına dair tüzüğü yayınlayarak eski başkan Muammer Çelik'in üyelikten çıkarılmasına açıklık getirdi.

Ömer Faruk Güler
Ömer Faruk Güler Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kocaelispor Yönetim Kurulu 13 Mayıs'ta almış olduğu Genel Kurul kararı sonrası oy kullanma esaslarına dair tüzüğü yayınladı. Tüzüğe göre aidatlarını ödemeiş ve ya sadece 2019 yılında aidatı bulunan üyelerin oy kullanacağı bu durumun yasal olduğundan Muammer Çelik'in oy kullanamayacağı açıklamasını yaptı. Yönetim Çelik'in açıklamaları için "Eski Başkanımıza göstermiş olduğumuz saygının, iftira, karalama ve saldırılarla karşılık bulması bizleri derinden yaralamıştır." dedi

İŞTE İLGİLİ TÜZÜĞÜN O MADDESİ

“Kocaelispor Kulübü Derneği Ana Tüzüğü
Madde:9) Genel Kurul’un Görevleri, Yetkileri, Oy Kullanma Ve Karar Alma Usul Ve Şekilleri:

a) Oluşumu:
Genel Kurul, Kulübün en üst karar organı olup kaydı açık ve içinde bulunulan yılın 31 Mart günü çalışma saati sonuna kadar bir önceki yıl ve varsa geçmiş yıllara ilişkin ödentilerini ödemiş üyelerden oluşur.”

LİSTE ZORUNLULUK OLMAMASINA RAĞMEN PAYLAŞILDI

Kocaelispor Yönetim Kurulu bu konu ile ilgili yaptığı açıklamda şunlara yer verdi;"Tüzük hükmü gereği; 31 Mart 2019 tarihine kadar 2018 yılı ve önceki yıl üye aidatlarını ödemiş bulunan, 533 üye Hazirun olarak listelenerek yayınlanmıştır. 2019 yılı aidatlarının son ödeme süresi dolmadığı için, sadece 2019 yılından aidat borcu bulunan üyelerimiz ile hiç aidat borcu bulunmayan üyelerimizin Genel Kurula katılma, seçme ve seçilme hakları bulunmaktadır. Kulüp tarihimizde yapılan tüm Genel Kurullarda, Tüzüğümüz gereği aynı yöntem uygulanmış olup, hazırlanan Hazirun Listesi şeffaflık anlayışımız gereği zorunluluk bulunmamasına rağmen basın yoluyla da paylaşılmıştır."

UZUN SÜRE AİDAT ÖDEMEYENLER ÇIKARILDI

"Hazirun Listesi’nin basında yer alması sonrasında, listede yer almayan üyelerimizden Kulübümüzü arayarak bilgi alanlar olduğu gibi, listede yer almayan üyelerin üyelikten çıkarıldıklarına dair algıya kapılanlar da olmuştur. Kulübümüz yakın tarihinde 2010 yılında Sn. Muammer Çelik başkanlığındaki Yönetim Kurulu 762 üyeyi ve 2013 yılında Sn. Orhan Görsen başkanlığındaki Yönetim Kurulu 403 üyeyi; uzun süre aidatlarını ödemedikleri gerekçesi ile üyelikten çıkarmış olup, 5 senelik yönetim dönemimizde üyelikten çıkarılan bir üye dahi olmamıştır."

AİDATLAR GEREKİRSE EV VE İŞ YERLERİNE GİDİP TOPLANDI

"Her yıl üyelerimiz mümkün olduğunca telefonla aranarak aidat borçları hatılatılmakta, Kulübe gelip ödeme imkanı bulunmayan üyelerimizin ev ve iş yerlerine kadar gidilerek yıllık 60 TL olan aidatlar tahsil edilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca; tüm Genel Kurullarımızda yapıldığı gibi, bu Genel Kurulumuzda da salon girişinde mevcut ve geçmiş yıl aidatlarını ödemek isteyen üyelerimiz aidatlarını ödeyebilecek ve salona girebilecektir. Ancak, geçmiş aidat borçları salon girişinde ödense dahi Hazirun Listesine dahil olabilmek ne Tüzüğümüz, ne de Yasalar gereği mümkün değildir ve önceki yıllarda da salon girişinde geçmiş aidat borçlarını ödeyen üyelerimizi Hazirun Listesine veya seçilecek organlara dahil edebilmek mümkün olmamıştır. Bu Genel Kurulumuz ile ilgili olarak, önceki Genel Kurullara göre herhangi bir yöntem farklılığı olmayacak olmasına rağmen, yeni icatlar çıkarttığımıza dair yürütülen algı çalışmaları ve buna üyelerimiz ile taraftarlarımızın inanıyor olması, bizleri şaşırtmaktadır."

TÜZÜK DEĞİŞTİRME YETKİSİ YOK

"Kulübümüz Ana Tüzüğü; en son 14 Mayıs 2011 tarihli Genel Kurulumuzda değiştirilmiş olup, Tüzük Tadilatları sadece Tüzük Tadilatı gündemi yer alan ve özellikle duyurulan Genel Kurullarda yapılabilmektedir. Yönetim Kurulları’nın isteğine göre Tüzük değiştirebilme yetkileri bulunmamaktadır.

Yine Hazirun Listesi’nin basında yer alması sonrasında; Kulübümüzü arayarak listede neden olmadığını sorgulayan üyelerimiz arasında 2011 yılından beri aidat borcu nedeniyle bugüne kadarki listelerde hiç yer almamış üyelerimizin de bulunuyor olması ve Hazirun Listelerinde artık kendilerini de görmek istemeleri, Kulübümüzün gelmiş olduğu nokta ve geleceği adına bizleri mutlu etmiştir."

MUAMMER ÇELİK

Eski Başkanlarımızdan Sn. Muammer Çelik, ailesi ve iş arkadaşlarının üyelik aidatlarını geçtiğimiz seneye kadar 4 yıl boyunca talebi üzerine cari hesap alacağından mahsup ettik. Sn. Muammer Çelik’in başkanlığı döneminde kendi adına düzenlemiş olduğu ve hesaptan düşülmeyen adetleri ile meblağları bilinmeyen, muhasebe kayıtlarına da işlenmemiş bulunan senetlerin Sn. Muammer Çelik tarafından 3. şahıslara ciro edilmesi ve bu şahıslarca 2018 Aralık ayından itibaren icra takipleri başlatılması; Kulübümüze, TFF’ye ve iş yaptığımız tüm kurumlara hacizler gönderilmesi üzerine, aidatları artık bu cari hesaptan mahsup edebilmek mümkün olmamaktadır. Son bir yıl içerisinde, Eski Başkanımız Sn. Muammer Çelik tarafından sadece Eski Kalecimiz Kılıç Arslan Kopuz’a ciro edilen 21 ayrı senet için toplam 2.673.586 TL tutarlı icra dosyaları (haricinde başka şahıslara ciro edilmiş senetler ve icra dosyaları da mevcut) ile Kulübümüz ve çalıştığımız firmaların sürekli olarak haczedilmesine rağmen bunu kamuoyuyla paylaşmayı kendimize ve Kulübümüze yakıştıramadık. Ancak gelinen noktada; Eski Başkanımıza göstermiş olduğumuz saygının, iftira, karalama ve saldırılarla karşılık bulması bizleri derinden yaralamıştır.

HERKESİ ÇAĞIRDIK

Son 5 sene içerisinde yapmış olduğumuz tüm Genel Kurullarımızda, Hazirun Listesinde yer alsın veya almasın tüm üyelerimizi ve taraftarlarımızı davet ettiğimizin ve söz hakları olduğunu hatırlatmamızın unutuluyor olması ise bizleri üzmüştür. Bu Genel Kurulumuzda da Hazirun Listesinde olsun veya olmasın tüm üyelerimizi, taraftarlarımızı, basınımızı ve kent büyüklerimizi aramızda görmekten, görüş, öneri ve eleştirilerini duymaktan mutluluk duyacağımızı bir kez daha ifade etmek isteriz.Yapılacak olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulumuzun, camiamıza hayırlı olmasını diler, saygılar sunarız.

31 Mayıs 2019 - Spor

Muhabir Ömer Faruk Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?