Reklamı Kapat

Volkan Özön'den Kongre Öncesi Önemli Açıklamalar!

Kocaelispor’un Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda başkan adaylığını açıklayan tek isim Volkan Özön, “Kocaelispor’u yönetmek o kadar da zor bir şey değil. Sadece akıllı hareket etmek lazım, akıllı bir yönetim kurmak lazım ve ekip çalışması yapmak lazım” dedi.   

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kocaelispor'da merakla beklenen kongrenin ilk oturumu 7 Haziran olarak belirlenen Kocaelispor’un Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu, dün çoğunluk sağlanmadığı için yapılamadı. Kongreye 30'a yakın katılım olurken, 20 üye haziruna imza attı. Kongre, 14 Haziran Cuma günü saat 18.00’de Dolphin AVM Yunus Emre Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda çoğunluk aranmaksızın yapılacak. 533 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu kongrede şu an için başkanlığa adaylığını açıklayan tek isim Volkan Özön oldu. Özön, Kocaelispor için projelerini, neler hedeflediğini açıkladı. Özön, ayrıca Kocaelispor’un şuan ki başkanı Bahri Yavuz hakkında da çok önemli biligiler verdi.  

SADECE BENCİ DEĞİL EKİP OLARAK ÇALIŞMAK LAZIM

“Ben Kocaelispor’u yönetecek vasfı kendimde görüyorum” diyen Volkan Özön “Ben sanayici bir insanım, ben sanayici bir adamım adam çalıştırıyorum ticaret yapıyorum. Esnaflıktan gelmişim ve şuan bulunduğum makam kimine göre az kimine göre çok, iyi bir ticaret yapıyorum ve ticarette başarılı oldu. İyi bir aile hayatımda var, iki çocuk babasıyım. Düzenli bir aile olan biriyim. Kocaelispor gibi büyük bir camiada başarılı olur muyum? Evet, büyük bir risk alıyorum ama iki sene yöneticilik yaptığım dönemde tanıdığım Kocaelispor’u, sistemini bildiğim Kocaelispor’u yönetmek o kadar da zor bir şey değil. Sadece akıllı hareket etmek lazım, akıllı bir yönetim kurmak lazım ve ekip çalışması yapmak lazım. Sadece benci değil ekip olarak çalışmak lazım. Ekip çalışmasını zaten ticaretle uğraştığımız için bizden iyi bilen olamaz. Güzel bir ekip çalışması ile Kocaelispor daha iyi yerlere gelir. İnsanlara çok boş vaatlerden ziyade gerçek olanları göstermek lazım. Popülist davranışlarla hep kaybedersin bu normal hayatta da böyledir. Gerçek fiili işlerle hareket etmek lazım. Yoksa o statta istifa sesleri duyulduğunda sürecin nereye gittiğini anlayamazsın” ifadelerini kullandı.

KENDİ KENDİNİ DÖNDÜREN BİR KOCAELİSPOR YAPACAĞIZ.

 Kocaelispor için projelerine değinen Özün, “ Örnek veriyorum önümüzde Bursaspor gibi bir şehir efsanesi var. Bizim kadar taraftarı olan ve 1’inci Süper Ligde olması gereken bir takımdı. Bursaspor başkanının çok fazla maddi para vermesi ve Süper Ligde olduğu için çok fazla para toplamasına rağmen bu kulüp bu sene düştü. 450 milyon borç ile düştü. Başkanı da çok fazla maddi destek çıkmasına rağmen 450 milyon borç ile düştü. Bu takım sizce neden düştü? Kurumsal bir çözüm yapmadığı için düştü, sadece toplanan para ile döndürdüğü için düştü. Benim hedefim Kocaelispor’u bir ticarethane haline getirmek istiyorum. Ben olmadığım da bile benden sonra gelecek başkanlarda para bulma derdine düşmeyecek. Kendi kendini döndürecek bir Kocaelispor olacak. Kendi demirbaşları olan, kendi işletmeleri olan bir Kocaelispor olacak. Kocaelispor’da rant olmayacak, ranta müsaade etmeyen gelirler sağlamamız lazım. Bununla ilgili birçok projemiz var. Kocaelispor’un başkanları ve yöneticileri belediyenin kapısında para dilenen bir pozisyonda olmaması gerekiyor. Çözüm üreten kişilerin olması gerekir, bu zamana kadar bu yapılmadı bundan sonra yapılacak inşallah. Kendi kendini döndüren bir Kocaelispor yapacağız” dedi.  

BAHRİ BEY GERÇEKTEN GÜZEL İŞLER BAŞARDI

Kocaelispor’un şuan ki başkanı Bahri Yavuz hakkında konuşan Volkan Özön, “Bahri Yavuz’un aday olacağını düşünüyorum, olması gerektiğini de düşünüyorum. En azından biraz renkli ve eğlenceli bir kongre olur. Bana ve ona destek olacak insanları görmüş oluruz. Aklımızda tablonun öyle olmadığını da görürüz. Bahri beyin bu kulübe verdiklerine kimse görmezden gelemez. Amatörden aldı bir yerler getirdi. Bahri beyin hadi kongreye girdik belden aşağıya vuralım, bunlar hoş olmayan şeyler zaten. Bahri bey gerçekten güzel şeyler verdi bu kulübe” dedi.  

MALZEME YORGUNLUĞU VAR

Bahri Yavuz’un yorulduğunu söyleyen Volkan Özön, “Bahri beyin artık yorulduğunu düşünüyorum. Hep bir malzeme yorgunluğu diye bir şey vardır Bahri Bey yoruldu yıprandı. Ben artık yorulduğu için yıprandığı için aday oldum. Bu yüzden yeni kanlara yermesi gerektiğini düşünüyorum. Daha iyi projeler üreteceğimi düşünüyorum, bu bayrağı artık bize devretmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu bir bayrak değişimi bizde zamanı geldiğinde bu bayrağı devredeceğiz. Burası halkın takımı, kimsenin şirketi değil. Belli bir noktadan sonra manevi tatmin geliyor. Manevi tatmin maddi tatminin önüne geçer. Bizde iki üç sene içinde kendi takımımızın duyulmasını istiyoruz, hedefimiz bu” ifadelerini kullandı.

YOLLARIMIZ AYRILDI

Volkan Özön, başkan seçildiğinde Bahri Yavuz ile yol almayacağını söyle dile getirdi, “Bu saatten sonra herkesin yolu ayrı. Fikir almak, bilgi almak beraber oturup konuşmak tabii ki olacak. Bir yerde tıkandık burada ne yapabilir bunları tabii ki soracağız. Bahri bey ile yollarımız ayrıldı ama bu demek değil ki biz düşmanız. Her zaman arar sorarım, kendisi bizden daha tecrübeli kendisi ile görmemiz olur” dedi. Serkan ÜLDEŞ

08 Haziran 2019 - Spor

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?