Reklamı Kapat

CHP'den AK Parti Açıklaması!

Bugün İzmit Belediyesi meclisinde yaşanan gergin anlardan sonra AK Parti Ve MHP ortak açıklama yapmıştı. CHP'nin mecliste yaşananlar ve sonrasındaki açıklamalar hakkında ne söyleyeceği merak ediliyordu. CHP İzmit İlçe Başkanlığı'ndan tarafından tüm bunlara yönelik açıklama geldi.

Ömer Faruk Güler
Ömer Faruk Güler Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Bugün İzmit Belediyesi meclisinde yaşanan gergin anlardan sonra AK Parti Ve MHP ortak açıklama yapmıştı. CHP'nin mecliste yaşananlar ve sonrasındaki açıklamalar hakkında ne söyleyeceği merak ediliyordu. CHP tarafından tüm bunlara yönelik cevap geldi. CHP İzmit İlçe Başkanlığı yaptığı açıklamada mecliste yaşanan olaylar için "provokasyon amaçlı acemice bir tiyatro" dedi

AK PARTİ'NİN KIŞKIRTMALARINA ALIŞIĞIZ

CHP'li belediye meclis üyelerinin yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi: İzmit Belediyesi’nde bugün maalesef AKP Meclis grubu tarafından önceden planlanmış olduğu açık bir şekilde belli olan provokasyon amaçlı acemice bir tiyatroya tanık olduk.
Biz AKP’nin provokasyonlarına, kışkırtmalarına AKP’nin 18 yıllık iktidarından oldukça alışığız. Ancak AKP’li meclis üyeleri muhalefet kelimesinin anlamına henüz nail olamadıklarını bir kez daha anladık.
Anlaşılan o ki; Biz AKP’ye kent yönetimini öğreteceğimiz gibi muhalefeti de öğretmek zorunda kalacağız.
Zamanında belediyelerinden TC ibaresini kaldırıp, andımızı yasaklayanlar bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı üzerinden muhalefet çabası içerisine girmelerini gülerek karşılıyoruz. Türk Bayrağı ve Atatürk bizim kutsalımızdır. Kimseyle bu konuyu tartışmayız ve tartıştırtmayız.

AK PARTİ DİKTATÖR ARIYORSA KENDİNE BAKSIN

Öncelikle şunu söylememiz gerekir ki; İzmit Belediyesi Meclis gündeminde olmayan ve önerge niteliği dahi taşımayan ve tamamen provokasyon amaçlı olduğu açık olan konulara belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet tarafından gayet sakin bir dille cevap verilmiştir. AKP diktatör arıyorsa, öncelikle kendi partilerine, ülkede yaratılan kaos ortamına ve iki dönem belediye başkanlığı yapan Nevzat Doğan’ın yönettiği meclis toplantılarına bakmalıdır.
CHP meclis grubunun önergelerine göz ucuyla dahi bakılmadığı zaman sus pus kalan AKP’li meclis üyelerini aslında çok iyi anlıyoruz.

HALKIN KUTSAL OYLARIYLA SEÇİLDİ

AKP’li meclis üyelerinin “Geçmişte olduğu gibi önergelerin okutulmadığı” algısını sadece ve sadece belediye meclisinde kaos yaratmaya yönelik olduğunun bilinmesini istiyoruz.
İzmit Belediyesi Meclisi; meclis üyelerini, İzmit halkının kutsal oylarıyla seçip gönderdiği ciddi bir yerdir.
Kimsenin burada milletimizin üzerinde algı yapmaya çalışacağı yer değildir.
Kimsenin de burada alelacele yazdığı tiyatroyu oynamasına müsaade etmeyiz.
Bizler her zaman olduğu gibi AKP’nin beceremediği ve her şartta nefret ifadelerini kullandığı için pek bilmediği sevgi dilini kullanmaya devam edeceğiz. İzmit halkı barış ve huzur içinde yaşamak için bize yetki vermiştir. Bizler de bu kentin huzur içinde yönetmek için var gücümüzle devam edeceğiz.

PARTİ AYIRIMI YAPMADAN BU KENTİ YÖNETECEĞİZ

Sayın başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in ne kadar sosyal demokrat olduğunu ve bu gibi saldırılara meydan vermeyeceğini İzmit halkı çok iyi bilmektedir. Bizler provokasyonlara mahal vermeden insan ve parti ayrımı yapmadan bu kenti yöneteceğiz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın!

11 Haziran 2019 - Siyaset

Muhabir Ömer Faruk Güler


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?