Reklamı Kapat

İşte Hüseyin Üzülmez’in Kartepe Borç Karnesi!

Kent Kulisi…!

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli’nde gündem isim Hüseyin Üzülmez.

31 Mart yerel seçimleri sonrası Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, başkanlık görevini Mustafa Kocaman’a devretti.

Üzülmez’in görevi devretmesinin ardından ortaya asılsız bir iddia atılmıştı. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından 2018 yılı içerisinde 8 milyonluk çiçek alındığı iddiaları asılsız çıktı. Faturanın 8 milyon değil, 8 bin 673 TL olduğu belgesi ile açıklandı.

Bu asılsız iddiayı Kartepe Belediyesi yazılı açıklama çürüttü.

Konu hakkında açıklama yapan Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Filiz, “2018 Mali Yılı Kesin Hesabı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporunun gündem maddesi olduğu toplantıda, “150.10.05 Hesap Kodunda bulunan çiçekler için 8.677.734,70 TL harcanmıştır” iddiası gerçeği yansıtmamakla birlikte, kayıtlarımızda sehven yapılmış bir hatadan kaynaklanmış olup, kamuoyunda yanlış ve yanıltıcı bir algıya yol açmasına sebep olmuştur” dedi.  

Başta İzmit Belediyesi ardından Kartepe Belediyesi’nde önemli işlere imza atan Hüseyin Üzülmez, kent  dinamiklerinin birleşmesi ile Kocaelispor başkanlığı için ortak isim oldu.

Adaylığını açıklamasının ardından tekrardan borç tartışmaları başladı.

Hüseyin Üzülmez’in başkanlık sürecini tıkamak isteyenler Kartepe Belediyesi’ni Üzülmez’in 200 milyon, 175 milyon, 140 milyon gibi borç batağında olduğunu dillendirdi.

Peki gerçekte Hüseyin Üzülmez, Kartepe Belediyesi’ni ne kadar borçla bıraktı?

Bugün Kocaeli Gazetesi olarak açıklıyoruz.

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’inde devrettiği borç toplamı 38 milyon TL. Alacak olarak ise 12 milyon TL gözüküyor.

Nüfus yüzölçümü ve bütçe olarak bakıldığında en düşük borçla devreden belediye Kartepe Belediyesi.

1, 2 milyarlık proje yapan Kartepe Belediyesi için 38 Milyon TL büyük bir borç mu sorusunu ise kamuoyuna bırakıyoruz.

 

 

14 Haziran 2019 - Kent Kulisi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?