Reklamı Kapat

Kocaelispor'da Üzülmez Dönemi!

Kocaelispor’un olağanüstü genel kurulunda tek Başkan adayı Hüseyin Üzülmez ve aday yönetim kurulu kongreye katılan üyelerin oy birliğiyle göreve seçildi 

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

BÜYÜK İLGİ 

Kocaelispor’un olağanüstü genel kurulu Dolphin İş Merkezi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla gerçekleşti. Kocaelispor olağanüstü genel kuruluna üyelerin yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, KTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaelispor eski Başkanları, eski Kocaelisporlu yöneticiler, Siyasi Partilerin Temsilcileri, STK temsilcileri, amatör spor kulüp başkanları, antrenörler ve spor adamları katıldı. Genel kurula ilgi yoğun olunca maalesef kongre saatinde başlamadı. Kongre salonuna gelen Kocaelispor tek Başkan adayı Hüseyin Üzülmez tek tek üyeleri ve yeşil siyahlı taraftarları selamladı.

YÖNETİM AKLANDI

Kocaelispor’un olağanüstü genel kurulu Divan Kurulu Özer Altan Başkanlığında Bekir Halefler ile Orhan Balcı’dan oluştu. Divan Kurulu’nun açılışının ardından olağanüstü saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla genel kurul başladı. Kongrenin gündemi oylamasının ardından üyelere dağıtılan faaliyet raporları oybirliğiyle onaylandı. Kongrede tahmini bütçe okunmasının ardından üyelerin oylarıyla kabul edildi. Kongrede rahatsızlığı nedeniyle katılamayan Kocaelispor eski Başkanlardan Muhammer Çelik’in mesajı okundu. Son olarak görev yapan yönetim kurulunun aklanması için yapılan oylama üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.

TESİSLER KOCAELİSPOR’A BEDELSİZ VERİLECEK

Dolphin İş Merkezi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen olağanüstü genel kurulda yeni sezon öncesinde tahmini bütçe üyelerin oybirliğiyle onaylandı. Fatma Kaplan Hürriyet Kocaelispor olağanüstü genel kurulunda söz aldı. Hürriyet konuşmasında “Geçmişte Kocaelispor’a emeği geçenlere teşekkür ederken yeni seçilen yönetime başarılar diledi. Alikahya’da bulunan tesis Kocaelispor’a bedelsiz verilecek. Kocaelispor için sadece elimizi değil gövdemizi taşın altına sokarım. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

BİR BARDAK SU VERMEDİNİZ

Kocaelispor olağanüstü genel kurulunda Hodri Meydan Taraftarlar Derneği tribün lideri Enver Güler yaptığı konuşmada “Çok iyi Kocaelisporluyuz bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kocaelispor Kulübü’nün en büyük yapısı Hodri Meydan grubudur. Kongre sürecinde hiçbir olaya müdahil olmadık. İki sezon boyunca 80 maça gittik. Hiçbir zaman başımız hiç önde olmadı. Herkese teşekkür ediyorum. Keşke bütün kongreler bu kalabalıkta olsaydı. Bahri Yavuz ve yönetimine mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Zamanında tribünde bir pankart açtık “Yoksunuz” diye. Evet o zaman kimse yoktu. Yüzlerce üniversiteli ve liseli temsilcilerimiz var, bunlara bir bardak su vermediniz. Yeni seçilecek Başkan ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Halkın takımı ve borçsuz kulüp olmayı talep ediyoruz. Her zaman atkılılar kazanacak” dedi. Güler’in konuşmasının ardından salon Hodri Meydan tezahüratlarıyla inledi. Gazetemiz editörü Yiğit Özcan’da genel kurulda görüşlerini aktardı.

 

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaelispor’un son beş yılına damga vuran Başkah Bahri Yavuz kürsüye “Büyük Başkan” tezahüratlarıyla çıktı. Yavuz konuşmasında geçmişte yaptığı konuşmalardan hatırlatmalar yaparken “2014 Mayıs’ta bu kürsüye gelirken nasıl heyecanlıysak bugünde aynı heyecandayız. Kocaelispor bu kentin en büyük markası ve bu şehrin namusu. Yaşanabilecek en kötü günleri bu taraftarlar yaşadı. Bizim tekrar aynı günleri yaşama lüksümüz yok. Yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemedik. Popilist hiçbir söylemde bulunmadık. Kulübün gerçeklerle yüzleşmesi için mücadele ettik. Söz verdiğimiz her şeyi yaptığımıza inanıyorum. Kulübün delikli kuruşunu boşa harcamadık. Çağırılan her yere gittik. Geçmişte yaşananlara nazaran kulübü herkesle barıştırdık. Biz artık bu şehrin her yerinde daha güçlü varız. Şehri kucaklamak zorundayız. Kimseye karşılıksız bir şey istemeye gitmedik. Biz var olanlarla kulübü nereye götürebiliriz onu düşünmeliyiz. Güç budalası olmayacağız. Göreve gelecek yönetime her alanda sonuna kadar destekleyip önyargısız arkasında olalım. Her zaman ait olduğumuz yerde olacağız” diyerek herkese teşekkür etti.

YENİ YÖNETİM 

Kocaelispor’un olağan üstü genel kurulunda Kocaelispor Başkan adayı Hüseyin Üzülmez Başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulu listesi divan kuruluna verilerek üyelerin oylarına sunuldu. Yeni yönetim kurulu Hüseyin Üzülmez Başkanlığında üyelerin oy birliğiyle göreve seçildi. Kocaelispor yeni Başkanı Hüseyin Üzülmez yaptığı konuşmada “Bizden büyük umutları olan Kocaelisporlu taraftarlara teşekkür ediyorum. Kocaelispor’a hizmet eden herkese çok kıymetli büyüklerimize teşekkür ederken vefat edenleri rahmetle anıyorum. Kocaelispor siyaset üstü bir markadır. Kocaelispor’u hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız. Kocaelispor’da iki yıl boyunca gururla Mali As Başkan olarak görev yaptım. Gelirlerimizi ve giderlerimizi şeffaf olarak kulübümüzü yöneteceğiz. Hayallerimizi bin an önce gerçekleştirmek için çok heyecanlıyım. Allah bize de görevi layıkıyla yapabilmeyi nasip etsin. En kısa süre içinde olağanüstü genel kurul yaparak yeni ilavelerle yönetim kurulumuzu güçlendireceğiz” diyerek “Kocaelispor artık üzülmez” sloganıyla sözleriyle tamamladı.

 

Kocaelispor Yönetim Kurulu Asil:

Hüseyin Üzülmez  (Başkan)

İsmail Araç

Abidin Öztürk

Ömer Gül

Murat Barış

Zeynel Abidin Akyol

Çağrı Alparslan

Sait Ertuğ

Bahadar Taşer

Cihan Bahadır Yaşar

Koray Ceyhan

Engin Kara

Utku Halefler

Tunç Altın

Serkan Bozbağ

Faruk Sarman

Fatih Sarman

Kocaelispor Yönetim Kurulu Yedekler:

Ahmet Yücekal

Göksel Genç

Doğukan Paşaoğlu

Mustafa Çeliksoydan

Cenk Güngörmüş

Yiğit Özcan

Murat Oruç

Murat Büyükaydın

Raşit Polat

Kadir Dursun Yiğit

İsmail Ufuk

Alper Özgen

Gürkan Kaygusuz

Engin Arat

Mustafa Karslıoğlulları

Yetkin Işık

Cengiz İşçi

Denetim Kurulu

Necat Çakır

Sinan Güneri

Fikret Gökmen

Abdurrahman Çınar

Nuri Koç

14 Haziran 2019 - Spor

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?