Reklamı Kapat

Ali Babacan Yorumu! Ak Parti’nin İvme Kaybetmesinin Ana Sebepleridir!

10 yıl öğretim üyesi, 8 yıl Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Strateji ve Kurumsal Gelişim Danışmanı olarak görev yapan ardından Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olan Prof.Dr.Yılmaz Bingöl, Ali Babacan’ın istifa açıklamalarını “Ciddiyetle düşünülmesi gereken bir hadisedir” dedi.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ak Parti içerisinde yeni parti tartışması yaşanıyor. Partinin kurucularından olan Ali Babacan’ın manifesto yayınlayarak istifa edip yeni partiye start vermesi Ak Parti içerisinde büyük soru işaretlerinin doğmasına sebep oldu. Ali Babacan’ın Ak Parti’ye yönelik eleştirilerine bir destek Kocaeli Milletvekili Aday Adayı olan Prof.Dr.Yılmaz Bingöl’den geldi.

CİDDİYETLE DÜŞÜNÜLMESİ GEREKEN BİR HADİSEDİR

Bingöl; “Ali Babacan’ın kurucu üyelikten ayrılması AK Parti için önemli bir kayıptır. Babacan ve AK Parti’nin kuruluşunda yer almış birçok değerli ismin bugün AK Parti’den “aklen ve kalben bir ayrışma”ya mecbur kalmaları üzerinde ciddiyetle düşünülmesi gereken bir hadisedir” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’NİN İVME KAYBETMESİNİN ANA SEBEPLERİDİR

“Babacan’ın temel haklar, özgürlükler, ileri demokrasi, hukukun üstünlüğü gibi ilkelere atıfta bulunması önemli. AK Parti’nin kuruluş felsefesinin temel paradigmaları olan bu ilkeler, AK Parti’nin son dönemde ivme kaybetmesinin ana sebepleridir, kurtuluşunun da temel reçetesidir”

09 Temmuz 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?