Reklamı Kapat

İzmit Belediyesi Personele Eziyeti Mi Ediyor?

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi’nde çalışan 2 zabıta personeli üyelerinin Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne sürgün edildiğini iddia etti. Ersoy, “İzmit belediyesinde personele sürgün eziyeti kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

SÜRGÜN EDİLDİ

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, "İzmit Belediyesi’nde çalışan 2 zabıta personeli üyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne sürgün edildi. 10 yıldır İzmit Belediyesi Zabıta Destek Personeli olarak çalışan Adem Özay ve Kamil Akgün, hiçbir gerekçe gösterilmeden Temizlik İşlerinde (çöp) görevlendirilmiştir. Yıllardır yaptıkları ve uzmanlaştıkları işlerden uzaklaştırılarak çöp toplamakla görevlendirilen üyemiz emekçilere yönelik bu tutum, siyasi ve keyfi bir tutumdur. İki arkadaşımızın haksız ve hukuksuz olarak temizlik işlerinde görevlendirilmesi iş huzurunu bozmuş, belediye çalışanları arasında gelecek kaygısına neden olmuştur. Zabıta olarak çalışan iki üyemiz, 4857 sayılı İş Kanunu’nda belirtilen “Esaslı İşyeri Değişikliği” gereği, görevlendirmeyi yasal olarak kabul etmemiş, Zabıta Müdürlüğü’nde işe gidip gelmeyi sürdürmüş, iş yerinde kart okutmaya devam etmişlerdir. Ancak, kart okuma sistemleri kapatılarak psikolojik mobinge tabi tutulmuşlardır."

HAKLI MÜCADELEMİZİN ARKASINDAYIZ

Ersoy,"Yıllardır çalıştıkları işlerinde uzmanlaşmış emekçileri anlamadıkları bir işle görevlendirmenin iş verimini, iş ahengini, iş barışını ve iş huzurunu bozacağı aşikârdır. Emekçilerin siyasi görüşlerinden, inançlarından, etnik kimliklerinden dolayı işlerinden atılması, sürgün edilmesi ve mobinge maruz kalmasını kabul etmek mümkün değildir.İftiranın, karalamaların çokça yaşanacağı bu günlerde İzmit Belediyesi’nden daha titiz ve dikkatli işlemler yapmasını talep ediyoruz. HİZMET-İŞ Sendikası olarak, üyemiz iki zabıta arkadaşımızın haklı mücadelesinde yanında olduğumuzu ifade ediyor, mücadelelerine her türlü destek olacağımızın bilinmesini istiyoruz."

10 Temmuz 2019 - Gündem

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Mehmet - Ya komiksin İdris..haksız yere işçi alınmış..sen keyfine bakmışsın..şimdi bağırıyorsun..size bibermi yediririyorlar..bu neyin kafası vallah şöyle..acı durundasiniz..sendikalar kapanmali kene gibi işçinin parasını yiyiyorsunuz..ayıptır...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 10 Temmuz 22:08


Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?