Reklamı Kapat

Bugün Kocaeli, Bayraktar Köyü’nde!

Bölge sakinlerinin ifadesine göre seçimlerde sandıktan CHP’nin birinci çıktığı için 17 yıldır hizmet gelmeyen Bayraktar Köyü sakinleri yaşadıklarını Bugün Kocaeli Gazetesine anlattı, mesajları ise netti; “Biz oy vermiyoruz diye hizmet yapmadılar”

Bugün  Kocaeli
Bugün Kocaeli Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

HABER; SERKAN ÜLDEŞ

Dile kolay tam 17 yıl. Köye bir hizmet veya çalışma gelmesini bırakın köyün sorunları gündeme dahi gelmedi. Bu köy Bayraktar köyü. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra ise Bayraktar Köyü sakinlerinin yüzü güldü.

17 YIL SONRA HİZMET GELDİ

Topraktan ve çukurlarla dolu köy yoluna 17 yıl İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet asfalt yapma talimatı verdi. Bu talimatın üzerine ilk çalışmalar geçen hafta başladı. Peki ne oldu?

BUGÜN KOCAELİ, BAYRAKTAR’DA

Neden yıllardır bu köyün çevresindeki her yer asfaltlanırken neden köye hizmet gelmedi? Bugün Kocaeli Gazetesi olarak köye giderek bölge sakinlerini dinledik.

Bayraktar Muhtarı Ali Cevat Tomardur;

KÖYLÜMÜZ TOZDAN KURTULDU

Köye giriş kısmında İzmit Belediyesi’nin devam eden çalışmalarına denk geldik. Çalışmaların yerinde takip eden isim Bayraktar Muhtarı Ali Cevat Tomardur oldu. Tomardur’a süreci konuştuk; “17 yıl parke bekledik. 17 yıldır sıra size geldi dediler bir türlü gelmedi. Dünya kadar Büyükşehir’e dilekçe yazdık. Bütün birimleri ile iletişime geçtik ama olmadı” dedi.

10 GÜNDÜR ÇALIŞMA BAŞLADI

“Yolumuz konusunda hep yapılmasını talep ettik ama olmadı. Üstüne Kuzey Marmara Otoyolundan sonra kamyonlarla iyice kötü oldu. Büyükşehir’e daha önce de dilekçe yazmıştık. Sağalasın Fatma Hanım, 10 gündür çalışmalara başladı. Köylümüz tozdan kurtuldu” dedi.

DÜNYA KADAR DİLEKÇE YAZDIK

“Çok siyasi konuşmak istemiyorum ama ne yazık ki. Seçim yöresine göre yatırım yaptılar. Bütün İzmit’e parke yaptılar bize parke yapmadılar. Bakın şimdi vatandaşımız nasıl mutlu. Hizmet olsun da bize A, B hangi parti olduğu fark etmez. Bizim derdimiz köyümüz daha güzel olsun. Ama ne yazık ki yıllardır olmadı.”

Bayraktar Esnafı Mustafa Şark;

AK PARTİ’NİN CHP’YE YAPTIĞINI İNŞALLAH YAPMAZ

“Bakın tam 17 yıl burası hizmet görmedi. Ben sekiz senedir burada işletmeciyim, esnafım. Allah’a şükür şimdi hizmet geldi. Yollar perişan. Zaman zaman toprak serdiler. 18 senede bir sefer parça parça asfalt attılar yama gibi. Bitti. Çok şükür biz Fatma Hanım’a bağlıyoruz. Sağolasın. İnşaallah Fatma Hanım, Ak Partili olan köylere de hizmet yapar. Ak Parti’nin CHP’li köylere yaptığını yapmaz. Dışarıdan biz Fatma Hanım’ı Büyükşehir adayı olarak görüyoruz”

Bayraktar Köy Sakini İbrahim Yılmazer,

ALNIMIZDA YAZIYOR ÇÜNKÜ CHP’LİYİZ

“17 yıl sonra yeni asfalt yapılıyor. Siyasi sebeplerden dolayı bizi yok saydılar. Alnımızda yazıyor çünkü CHP’liyiz. Oy yok, hizmet yok diyorlar. Kocaeli’ye bakan köy. İzmit’in en büyük tarım köyüdür. Kavunu, karpuzu çıkıyor ama yolumuzda şuana kadar asfalt yoktu. Ara ara kamuflaj yaptılar. Oy yok hizmet yok ne acı. Fatma Başkanımızın Allah yardımcısı olsun”

Bayraktar Köy Sakini Fikriye Kaplan ile Meliha Salih;

17 SENE BİR ÇİVİ ÇAKILMADI

“Ne düşünelim seviniyoruz. Bize yıllar yılı bir çivi çakmadılar. Şimdi işte yeni yapıyorlar. Uzun zamandır, 17 senedir bu yola bir çivi çakılmadı. Oyuk oyuk yolda gidip geldik”

PARTİZANLIKTAN HİZMET YAPMADILAR

“Niye yapmadılar çocuğum. Biz oy vermiyoruz diye yapmadılar. Partizanlıktan. Biz oy vermiyoruz ama vergi veriyoruz. İlle oy için mi yapacaklar? Oy vermedi diye hizmet yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız”

OY YOKSA HİZMET YOK DEDİLER

“Sizden oy gelmiyor size yol yok, doğalgaz yok böyle bir ayrımcılık olur mu? Biz buranın yerlisiyiz. Burada doğdum, büyüdüm. Böyle rezalet görmedik. Şimdi daha beter yaşamaya başladık.”

BÜTÜN TÜRKİYE FATMA HANIM GİBİ OLMALI

“Çok iyi düşünüyoruz. Allah razı olsun. Yok imkanlarla başladı çalışmaya. Çok seviniyoruz. Bütün Türkiye’nin Fatma Hanım gibi olmasını isteriz. Vatandaş içerisinde ayrım yapılmamalı. Biz ülkemizi seven insanlarız”

12 Temmuz 2019 - Siyaset

Muhabir Bugün Kocaeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Bugün Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Bugün Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?